Bezpečnost potravin

Výukový program do interaktivních tabulí „Jíme zdravě a s chutí“

Vydáno: 10. 6. 2016
Autor: ICBP MZe

Informační centrum bezpečnosti potravin MZe vytvořilo nový výukový program určený žákům 1. stupně ZŠ.


Foto: Shutterstock 

Informační centrum bezpečnosti potravin Ministerstva zemědělství vytvořilo nový výukový program do interaktivních tabulí „JÍME ZDRAVĚ A S CHUTÍ“ určený převážně žákům a pedagogům 1. stupně základních škol.

Program je rozdělen obsahově na samostatné moduly tak, aby byl v praxi co nejlépe využitelný dle aktuálních potřeb vyučujících. Interaktivní cvičení v jednotlivých modulech doplňují činnosti pracovního sešitu pro děti 1. stupně ZŠ „Jíme zdravě a s chutí“, který rovněž vydalo Informační centrum bezpečnosti potravin Ministerstva zemědělství.

Výukový program částečně vychází z doporučení Světové zdravotnické organizace (WHO) „Pět klíčů k bezpečnému stravování“. Zabývá se tématy zdravé výživy a hygieny při zacházení s potravinami a seznamuje žáky hravým způsobem s problematikou zemědělství. Výukový program také obsahuje krátká instruktážní videa, interaktivní soutěže, hry a zábavné testování získaných znalostí.

Každý pedagog má možnost si ke své výuce vybrat celý program nebo pouze jednotlivé moduly: Pohyb, Trávicí soustava, Zuby, Příjem tekutin, Výživa, Zdravý oběd, Zdravý talíř, Původ potravin – zvířata (Drůbež, Králík, Kráva, Ovce, Prase, Zpracování mléka), Původ potravin – rostliny (Rostliny, Ovoce a zelenina), Bakterie, Plísně, Zacházení s potravinami, Co už umíš, Hraj si, Ovoce a zelenina – procvičování.

Registrace a stažení výukového programu do interaktivních tabulí je zdarma, včetně pravidelné aktualizace pro zaregistrované uživatele.
 
S případnými dotazy k výukovému programu se můžete obrátit na zaměstnance Informačního centra bezpečnosti potravin Ministerstva zemědělství (kontakty zde) nebo je řešit přímo s autorkou programu Mgr. Ivanou Hrubou Eliášovou (email: eliasovaivana@gmail.com).

REGISTRACE do výukového programu „Jíme zdravě a s chutí“ ZDE