Bezpečnost potravin

Popis programu do interaktivních tabulí „Jíme zdravě a s chutí“

Výukový program vytvořený v softwaru SMART Notebook a určený k využití na interaktivních tabulích „Jíme zdravě a s chutí“ vytvořilo Informační centrum bezpečnosti potravin Ministerstva zemědělství. Program je určen převážně žákům a pedagogům 1. stupně základních škol.

Program je rozdělen obsahově na samostatné moduly tak, aby byl v praxi co nejlépe využitelný dle aktuálních potřeb vyučujících. Interaktivní cvičení v jednotlivých modulech doplňují činnosti pracovního sešitu  pro děti 1. stupně ZŠ „Jíme zdravě a s chutí“, který rovněž vydalo Informační centrum bezpečnosti potravin Ministerstva zemědělství.

Výukový program částečně vychází z doporučení Světové zdravotnické organizace (WHO) „Pět klíčů k bezpečnému stravování“. Zabývá se tématy zdravé výživy a hygieny při zacházení s potravinami a seznamuje žáky hravým způsobem s problematikou zemědělství. Výukový program také obsahuje krátká instruktážní videa, interaktivní soutěže, hry a zábavné testování získaných znalostí. Každý pedagog má možnost si ke své výuce vybrat buď celý program nebo pouze jednotlivá témata.

Registrace a stažení výukového programu do interaktivních tabulí je zdarma, včetně pravidelné aktualizace.

Případné dotazy k výukovému programu můžete řešit přímo s autorkou programu Mgr. Ivanou Hrubou Eliášovou, e-mail: eliasovaivana@gmail.com, nebo se zaměstnanci Informačního centra bezpečnosti potravin MZe, e-mail: icbp.interaktiv@mze.gov.cz.

Pro stáhnutí programu se, prosím, zaregistrujte.

Toto pole je povinné
Toto pole je povinné, nebo obsahuje chybný formát adresy
Toto pole je povinné
Toto pole je povinné
Toto pole je povinné
Toto pole je povinné

Metodická doporučení

  • S výukovým materiálem se nejprve sami dobře seznamte.
  • Přečtěte si metodiku. Na každé stránce je vložena metodika pro danou aktivitu. Výukový materiál si můžete upravit pro potřeby vašich žáků. Dovolte dětem zažít úspěch z práce.
  • Propojte aktivity na interaktivní tabuli s činnostmi v pracovním sešitu.
  • Pracujte v režimu celé stránky. Využijete tak maximálně pracovní plochu a děti se nebudou rozptylovat sledováním náhledů stránek.

Spuštění programu

Interaktivní cvičení jsou vytvořena v softwaru SMART Notebook, verze 11. Lze je využít na všech typech interaktivních tabulí.

1. Na interaktivní tabuli SMART Board
Soubory otevřete v programu SMART Notebook ve vašem počítači.

2. Na ostatních typech interaktivních tabulí
a) Otevřete soubor v programu SMART Notebook Interactive Viewer.
b) Využijte 90denní bezplatnou verzi programu SMART Notebook (doporučujeme).

Příjemnou práci s programem Vám přeje realizační tým – Informační centrum bezpečnosti potravin Ministerstva zemědělství a Mgr. Ivana Hrubá Eliášová.