Bezpečnost potravin

Aplikace „Víš, co jíš?“ do mobilních telefonů (Android, iOS)

Odbor bezpečnosti potravin Ministerstva zemědělství spustil provoz aplikace „Víš, co jíš?“ do mobilních telefonů nově také pro telefony iPhone s operačním systémem iOS.

Aplikace „Víš, co jíš?“

  • Pro mobilní telefony s operačním systémem Android, verze 2.3.3 (Gingerbread) a vyšší verze. Aplikace je ke stažení zde: 

  • Pro mobilní telefony iPhone s operačním systémem iOS.
    Aplikace je ke stažení zde:

Aplikace „Víš, co jíš?“ obsahuje tyto moduly:

VÝŽIVA V KOSTCE
Modul s názvem „Výživa v kostce“ je praktický a přehledný průvodce světem výživy. Obsahuje základní informace o živinách, výživových doporučeních, zdravém stravování a také možnost spočítat si svůj Index tělesné hmotnosti (BMI).

ÉČKA
Část aplikace „Éčka“ umožňuje vyhledat potravinářské přídatné látky (lidově „éčka“) podle názvu nebo „E kódu“ nebo podle kategorie (funkční skupiny).
Použité potravinářské přídatné látky musí být uvedeny na obale potravin. V seznamu složek se uvádí název kategorie (funkční skupiny) potravinářské přídatné látky, následuje její specifický název nebo „E kód“.
S touto částí aplikace Éčka je možné pracovat i bez připojení k internetu.

BEZPEČNOST POTRAVIN A-Z
Další součástí aplikace „Víš, co jíš?“ je výkladový slovník Bezpečnost potravin A-Z. Slovník obsahuje více než 800 základních termínů z problematiky bezpečnosti potravin, potravinářství, výživy a dalších souvisejících oborů.
Pro práci se slovníkem Bezpečnost potravin A-Z je vyžadováno datové připojení mobilního zařízení.

Připomínky k aplikaci zasílejte, prosím, na adresu: icbp.interaktiv@mze.cz.