Bezpečnost potravin

Pozvánka na akci „Den zdraví“ pro rodiny s dětmi na výstavě Země živitelka 2019

Vydáno: 19. 8. 2019
Autor: ICBP MZe

Akce „Den zdraví“ se bude konat v sobotu 24. 8. 2019 na výstavišti v Českých Budějovicích.

Odbor bezpečnosti potravin Ministerstva zemědělství zve návštěvníky letošního 46. ročníku mezinárodního agrosalonu Země živitelka na zábavně vzdělávací akci pro rodiny s dětmi, tzv. „Den zdraví“, který se bude konat v rámci doprovodných programů výstavy v sobotu 24. 8. 2019. Akce bude probíhat celý den na volné ploše u hlavního vchodu do areálu výstaviště, v prostoru označeném jako „Dětský zemědělský svět“.

V rámci „Dne zdraví“ bude pro děti připraveno několik soutěžních stanovišť se zajímavými úkoly, kvízy a testy na téma zdravá výživa a bezpečné zacházení s potravinami.

Na stanovišti „Pitný režim“ se děti dozvědí, kolik je potřeba denně vypít tekutin a které nápoje jsou pro ně zdravé a které naopak nevhodné. Na stanovišti „Co patří do lednice?“ děti budou určovat, které potraviny je nutné skladovat v chladu, které v mrazáku a kterým nevadí normální teplota; jak správně pokrmy rozmrazovat a jak je ochránit před škůdci.

V minulých ročnících byl velký zájem o stanoviště „Víš, co jíš a neseš?“, na němž si děti mohou na vlastní kůži zkusit, jak je nepříjemné nosit nadbytečné kilogramy v podobě těžkého břicha nebo zadečku. U stanoviště „Trávení“ si děti procvičí svou paměť a také zjistí, co vše je prospěšné a zdravé pro naše zažívání.

Za každý splněný úkol děti získají razítko do hrací karty, kterou obdrží u PROMO stánku Informačního centra bezpečnosti potravin Ministerstva zemědělství. Zde také kartu po splnění soutěžních úkolů vymění za tašku s drobnými dárkovými předměty.

Pro nejmladší návštěvníky bude připraveno jedno dopolední a jedno odpolední zábavné hudební představení s názvem „Přijede k nám návštěva“ v podání umělecké dvojice Vanda a Standa. Formou scének a písniček se děti dozvědí například: proč je důležité zdravě jíst, jak správně uchovávat potraviny a proč si máme vždy před jídlem mýt ruce.

Návštěvníkům bude celý den k dispozici PROMO stánek Informačního centra bezpečnosti potravin, kde budou zdarma poskytovány informační materiály a  publikace s tematikou zdravé výživy a bezpečnosti potravin. Zájemci obdrží také vzdělávací a výukové materiály určené především pro žáky základních škol.

 

Z předchozího ročníku „Dne zdraví“ je možné zhlédnout krátké video:
Video s ukázkou průběhu „Dne zdraví“ na výstavě Země živitelka 


 
Více informací: https://www.zemezivitelka.cz/program/24-srpna-3.html  

Autor: Informační centrum bezpečnosti potravin Ministerstva zemědělství