Bezpečnost potravin

Potravinové banky pomohly o víkendu stovkám uprchlíků z Ukrajiny

Vydáno: 1. 3. 2022
Autor: Česká federace potravinových bank

Všech 15 potravinových bank pomáhá regionálním krizovým štábům a snaží se zajistit základní potraviny a drogerii.

Potravinové banky během posledních dnů pomohly už stovkám uprchlíků z Ukrajiny. V některých regionech začínají docházet základní potraviny. Pomoci lze potravinami i penězi.

Již během víkendu přijely do republiky stovky uprchlíků z Ukrajiny. Jedná se především o matky s dětmi, které se do republiky dostaly díky dobrovolníkům a pomáhajícím organizacím. Všech 15 potravinových bank pomáhá regionálním krizovým štábům a snaží se zajistit základní potraviny a drogerii. Zásoby ale nejsou neomezené a v mnoha regionech už docházejí.

„Mnoho regionálních bank už o víkendu požádalo o uvolnění nouzových zásob z centrálního skladu. Ty  jim budou poslány v příštích hodinách. Nečekali jsme hned v první vlně příchod tolika lidí. Nejsou to desítky lidí, jak uvádějí oficiální zdroje, přijely jich stovky, možná už tisíce. Snažíme se všem pomoci alespoň v první chvíli. Celý víkend jsme v pohotovosti. S prosbou o pomoc jsme už oslovili i všechny naše partnery a obchodní řetězce.“ uvádí Veronika Láchová, ředitelka České federace potravinových bank.

Potravinami lze přispět ve všech skladech potravinových bank, v nichž probíhají Sbírky. Jejich seznam najdete na webu www.potravinovebanky.cz

Na nákup potravin lze přispět i na bankovní účet: 2801541770/2010 
Firmy a producenti mohou psát na darci@potravinovabanka.cz

Kontakt:
Láchová Veronika
lachova@potravinovabanka.cz 

ČESKÁ FEDERACE POTRAVINOVÝCH BANK (ČFPB)

Již přes 25 let naplňuje jednoduché poslání, a to distribuovat potravinové přebytky a dary lidem v České republice, kteří trpí hladem nebo podvýživou. Zastupuje všech 15 fungujících potravinových bank a snaží se hájit jejich zájmy na nadnárodní i národní úrovni.

 

Zdroj: agris.cz