Bezpečnost potravin

Odborná diskuse o biotechnologiích s expertem z USA

Vydáno: 15. 10. 2013
Autor: MZe, Odbor bezpečnosti potravin

MZe ve spolupráci s velvyslanectvím USA pořádalo 9. října 2013 diskuzi s odborníkem pro oblast biotechnologií Martinou Newell-McGoughlin, D.Sc.

Ministerstvo zemědělství ve spolupráci s velvyslanectvím Spojených států amerických pořádalo dne 9. října 2013 diskuzi s odborníkem pro oblast biotechnologií Martinou Newell-McGoughlin, D.Sc.

Martina Newell-McGoughlin, D.Sc.  je původem Irka žijící v USA. Její zkušenosti pochází především z oblasti biotechnologií a nanotechnologií. Mimo mnoha publikovaných odborných článků vydala tři knihy zabývající se biotechnologiemi. Poslední z nich se jmenuje „The Evolution of Biotechnology: From Natufians to Nanotechnology“. Martina Newell-McGoughlin, D.Sc.  je ředitelkou UC Systemwide Biotechnology Research and Education Program, také se podílí na řízení projektů NIH Training Program in Biomolecular Technology, NSF IGERT CREATE Training Program in Collaborative Research and Education in Agricultural Technologies and Engineering a spolupracuje s UC/Ireland viz její životopis http://ucbrep.ucdavis.edu/Director/bio.cfm.

Odborná diskuze se vztahovala konkrétně k tématu: „Agricultural Biotechnology’s Potential Contribution to Global Food Security and Stewardship of the Earth’s Resources“ viz příloha. Diskuze proběhla s českými odborníky na GMO na MZe a další přednáška byla věnována studentům Vysoké školy chemicko-technologické v Praze.

Příloha:
Prezentace Martiny Newell-McGoughlin, D.Sc. (pdf, 3,8 MB)