Bezpečnost potravin

Ocenění Klasa získá nově sedmnáct výrobků

Vydáno: 2. 12. 2020
Autor: SZIF

Tisková zpráva SZIF


Dalších sedmnáct výrobků se může pyšnit značkou KLASA. S modro-červeným logem se spotřebitelé nově setkají například na vyzrálých hovězích steacích, pečené sedlácké klobáse nebo müsli tyčinkách a ovesných vločkách. Aktuálně je  značkou  KLASA  oceněno  celkem  965  produktů  od 245 českých  a  moravských výrobců.

Logo KLASA pomáhá spotřebitelům ve snadnější orientaci na trhu s potravinami a upozorňuje na  kvalitu  produktů. O  tom,  že  vybrané  výrobky  mají  na  obalu  značku  KLASA,  rozhoduje Hodnotitelská komise složená z odborníků v oblasti potravinářství. Udělení značky znamená ale pro  výrobce závazek.  Po  celou  dobu  platnosti  certifikátu musí  totiž jejich  výrobky  splňovat kritéria, díky kterým jim komise značku udělila.  To kontroluje Státní zemědělská a potravinářská inspekce a Státní veterinární správa. 

Nově oceněnými výrobky jsou:
Kypřící prášek do pečiva
Amylon, a.s.   
Některé české podniky patří ve svém oboru k nejstarším v Evropě. K těmto podnikům se řadí i ryze český potravinářský a škrobárenský výrobce – firma Amylon, a.s. Jeho tradice sahá až do roku 1891, nicméně samotný vznik firmy se datuje k roku 1912. Široký sortiment produktů zahrnuje například pudingy, dezerty, moučníky, škroby, bramborové a moučné směsi a také přípravky na pečení a vaření, jako je právě oceněný Kypřicí prášek do pečiva. Celý proces výroby i prodeje je řízen podle norem mezinárodního systému kontroly jakosti HACCP a IFS, díky čemuž je zaručena kvalita všech výrobků.

Pečená sedlácká klobása
Beskydské uzeniny, a.s.
Oceněná klobása s vysokým podílem vybraných částí vepřové kýty, má příjemnou chuť po pepři a zapečení.  Je vhodná jak pro teplou, tak studenou kuchyni. Společnost z Beskyd s více jak 100letou  tradicí  se  zabývá  výrobou  tradičních  uzenářských  výrobků  i  originálních  specialit. Prioritou společnosti je vyrábět kvalitní výrobky z kvalitních surovin.

Lehké & Křehké vločky
Ovesné vločky jemné
Ovesné vločky jemné s vlákninou
Emco spol. s r.o.
Vločky se vyrábí z nejkvalitnějšího ovsa a v pokrmech vynikají výbornou nasákavostí a lahodnou chutí. Skvěle se hodí na přípravu ovesných kaší. Společnost Emco založil Zdeněk Jahoda v roce 1990. Tato česká rodinná firma se specializuje na výrobu kvalitních potravinářských výrobků odpovídajících zdravému životnímu stylu. Mezi nejoblíbenější výrobky společnosti se řadí mysli, vločky, kaše, sušenky a tyčinky. Dnes je Emco lídrem na tuzemském trhu a vyváží své výrobky do více než 50 zemí světa.

Fontana – pramenitá voda
FONTANA WATERCOOLERS s.r.o.
Tato kvalitní přírodní pramenitá voda pochází z chráněné  přírodní rezervace Kokořínsko, která je  uchráněna od zemědělské a průmyslové výroby. Díky pH 7,4 pomáhá vyvažovat kyselost v lidském těle a k zákazníkům se dostává bez jakýchkoliv úprav, přesně v tom stavu, v jakém ji příroda připravila. Společnost Fontana Watercoolers je český výrobce a distributor pramenité vody v barelech, poskytuje kvalitní výdejníky, kávovary i filtry k vodovodnímu řadu. Na trhu je již 22 let. Má 11 poboček po celém území ČR a jednu pobočku na Slovensku.

Steak z vysokého roštěnce Angus
Steak z nízkého roštěnce Angus
Steak z květové špičky Angus
Flank steak Angus
Hovězí vysoký roštěnec
Hovězí nízký roštěnec
Hovězí květová špička
Hovězí maso z pupku
MASO UZENINY POLIČKA, a.s.
Společnost je největší ryze český producent hovězího masa s dlouhodobě stabilní pozicí na trhu nejen v oblasti hovězího masa, ale také vepřového masa, masných výrobků a specialit v podobě hovězích vyzrálých steaků. Specializuje se na hovězí vyzrálé maso, ze kterého dodává nejen na český trh jednotlivé druhy steaků v podobě vakuově balených porcí.

Selské kuře
RABBIT Trhový Štěpánov a.s.
Oceněné Selské kuře vyniká delikátní chutí a pevnější strukturou. Jedná se o speciální plemeno pomalu rostoucích kuřat, která jsou chována na větším prostoru. Jejich výkrm trvá déle než 55 dní. Díky  tomu  dosahuje  také  o  něco  větší  hmotnosti  než  běžně  dostupná  kuřata  na  trhu. Společnost byla založena v roce 1991 a orientovala se na zpracování králičího masa. Postupem času  z  malé firmy  vyrostl  zemědělsko-potravinářský  celek,  který  využívá  nejmodernější technologie v celém řetězci výroby a zpracování. Společnost klade důraz na sledování celého procesu výroby od rostlinné prvovýroby, přes výrobu krmných směsí, chov zvířat až po finální zpracování masa. Mezi finální výrobky patří především kuřecí maso, králičí maso, vepřové maso a vejce. Výrobky je možné zakoupit v síti maloobchodních prodejen.

Müsli tyčinky naslano RAJČE A BAZALKA bez lepku
Müsli tyčinky naslano SÝROVÉ bez lepku
SEMIX PLUSO, spol. s r.o.
Zapékané Müsli tyčinky naslano jsou vyrobené z bezlepkových ovesných vloček a klíčené červené čočky. Jsou křupavé, mají vysoký obsah vlákniny a jsou šikovným snackem do práce, na výlet, do auta, k pivu či vínu. Česká firma SEMIX PLUSO vyrábí pekařské směsi a cereálie již 25 let. Klade důraz na kvalitní suroviny, dynamický vývoj, inovace. Jako poděkování přírodě buduje mokřadní biotopy a pečuje o biodiversitu.

Další  informace  a kompletní  seznam  všech  oceněných  produktů  najdete  na  stránkách www.eklasa.cz.

Lenka Rezková
tisková mluvčí SZIF

 

Zdroj: SZIF