Bezpečnost potravin

Mondelez informuje o stažení rizikové šarže čokolády Milka

Vydáno: 29. 11. 2016
Autor: Společnost Mondelez

Společnost Mondelez stahuje z preventivních důvodů produkt Milka Hazelnut 100 g.

Na základě podnětu spotřebitele přistoupila společnost Mondelez Czech Republic s.r.o. ke stažení rizikové šarže tabulkové mléčné čokolády Milka Hazelnut v balení 100 g. Předmětná výrobní šarže OOA0663132 s označením data minimální trvanlivosti do 5/5/2017 již byla dle sdělení společnost Mondelez Czech Republic s.r.o. stažena z trhu na území  ČR i Slovenska.

Výrobek se však může nacházet u spotřebitelů. SZPI vyzývá občany, aby danou potravinu nekonzumovali, protože existuje podezření, že může být zdravotně závadná. Výrobce zároveň v souladu s požadavky článku 19, nařízení (ES) 178/2002 o tom informuje na svých webových stránkách.

Zdroj:  SZPI

 
Informace o stažení tabulkové čokolády Milka Hazelnut 100 g
Tisková zpráva společnosti Mondelez

29. listopadu 2016 – Společnosti Mondelez Czech Republic s.r.o. a Mondelez Slovakia s.r.o. oznamují stažení produktu Milka Hazelnut 100 g z České republiky a Slovenska. Jde o tabulkovou mléčnou čokoládu z alpského mléka s drcenými jádry lískových ořechů. Stažení předcházel jediným českým spotřebitelem ohlášený nález zásadité látky v pevném skupenství v produktu. Společnost je přesvědčena o bezpečnosti svých výrobků a ke stažení přistupuje z preventivních důvodů s cílem zachovat vysokou důvěru spotřebitelů ve vlastní značky.

Společnost zároveň potvrdila, že nalezená cizorodá látka se nepoužívá v továrně, ve které byl produkt vyroben.

Společnost si je vědoma závažnosti celého incidentu, který důsledně vyšetřuje od chvíle, kdy se o něm dozvěděla, a podniká bezprostřední kroky, aby se zabránilo jakémukoliv případnému ohrožení spotřebitelů.

Stahuje se tento produkt prodávaný výhradně v České republice a na Slovensku s označením, číslem šarže a datem minimální trvanlivosti:

Název produktu: Milka Hazelnut 100 g; Mléčná čokoláda z alpského mléka s drcenými jádry lískových ořechů
Číslo šarže:  OOA0663132
Datum minimální trvanlivosti: 5/5/2017 

Produkty této šarže již byly staženy z obchodní sítě. Žádný jiný produkt značky Milka není dotčen. Společnost plně spolupracuje se všemi odpovědnými orgány státní správy.

Zákazníci, kteří mají tento produkt zakoupený, by ho neměli konzumovat a mohou ho vrátit na místo nákupu. Cena jim bude kompenzována. Pro více informací mohou kontaktovat v ČR zákaznickou linku 800 400 118, na Slovensku 0800 611 411. Linka je v provozu v pracovní dny od 8 do 17 hodin.

Zdroj: Společnost Mondelez