Bezpečnost potravin

Kvalitní potraviny se představí v Brně a Berlíně

Vydáno: 17. 1. 2019
Autor: SZIF

Tisková zpráva SZIF ze dne 17. 1. 2019

Tento týden startují dva významné veletrhy. Přestože je od sebe dělí 540 km, pojí je stejný záměr. Prezentovat kvalitní české potraviny. Grüne Woche v Berlíně a brněnský veletrh GO&REGIONTOUR, jehož součástí je i RegFoodFest, právě začínají. Státní zemědělský intervenční fond (SZIF) nebude chybět.

Internationale Grüne Woche (IGW) neboli Mezinárodní zelený týden se koná v Berlíně od 18. do 27. ledna 2019. Jedná se o významný veletrh s bohatou minulostí v oblasti potravinářství, zemědělství a zahradnictví, který probíhá od roku 1926. Jeho letošní novinkou je jezdecký festival Hippologica. Výstava je určena zejména pro širokou veřejnost, ale i pro odborníky.
SZIF se veletrhu účastní spolu s Ministerstvem zemědělství. Značky Klasa a Regionální potravina představí ve dvou expozicích na ploše 145 m2 dvanáct výrobců. 

GO&REGIONTOUR je mezinárodní veletrh cestovního ruchu a turistických možností v regionech, který se koná ve dnech 17. až 20. ledna 2019 v Brně. Je přístupný pro odborníky i pro širokou veřejnost. Kromě prezentace cestovních kanceláří a agentur bude jeho součástí také Festival krajových specialit a regionální potraviny RegFoodFest, dále mezinárodní soutěž Gastro Junior Brno 2019 – Bidfood Cup a festival cestovatelských filmů, fotografií a publikací GO CAMERA.
Jako každoročně se zde budou v pavilonu P prezentovat výrobci se značkou Regionální potravina.

 

 

Zdroj: SZIF

Související termíny

Ze slovníku Bezpečnost potravin A-Z portálu Bezpečnosti Potravin (klikněte pro zobrazení termínů):