Bezpečnost potravin

ICBP se zúčastnilo akce pro rodiny s dětmi v Poděbradech

Vydáno: 9. 4. 2019
Autor: ICBP

Cílem akce bylo děti motivovat ke zdravému životnímu stylu.

Informační centrum bezpečnosti potravin Ministerstva zemědělství se zúčastnilo akce Atletika pro děti “Pohybová gramotnost”. Akce se konala v sobotu 6. dubna v Poděbradech

Vzhledem k tomu, že správné stravovací návyky dětí a mládeže a jejich pohybová aktivita úzce souvisí, Informační centrum bezpečnosti potravin (ICBP) představilo návštěvníkům akce své vzdělávací aktivity v oblasti zdravé výživy a správného životního stylu. Zaměstnanci ICBP připravili pro děti  soutěžní stanoviště „Pitný režim“, kde se hovořilo o důležitosti dodržování pitného režimu, zvláště při sportování, a také o vhodných a nevhodných nápojích pro děti a mládež.

Na stanovišti „Víš, co jíš a neseš?“ si děti mohly vyzkoušet jaké to je, když někdo nesportuje a jí „nezdravé“ (smažené, nevýživné, příliš sladké) potraviny. Děti si oblékaly „velké břicho“ nebo „velké pozadí“ a takto běžely po stanovené dráze.

V cíli děti dostaly jako odměnu pexeso „Živiny“ a omalovánku A3 „Jedeme na výlet“. Pro návštěvníky akce byly k dispozici zdarma výukové materiály pro děti 1. stupně ZŠ „Jíme zdravě a s chutí“ a navazující pracovní sešity pro žáky 2. stupně ZŠ k výukovému programu „Výživa ve výchově ke zdraví“.  

Informace o zdravé výživě, základních živinách, a i o prevenci před onemocněními z potravin naleznete ve formě vhodné pro děti a mládež na webových stránkách www.viscojis.cz/teens, včetně výukových materiálů ke stažení.  

 


http://www.atletikaprodeti.cz/o-projektu/predstavujeme-projekt-atletika-pro-deti

Více fotografií z akce naleznete na webových stránkách projektu „Atletika pro děti“ – atletikaprodeti.cz