Navštivte také

Předchozí reklama
Následující reklama
Počet záznamů: 12
Navštivte také: MZe ČR – Bezpečnost potravin
MZe ČR – Bezpečnost potravin
Navštivte také: Ministerstvo zdravotnictví ČR
Ministerstvo zdravotnictví ČR
Navštivte také: Státní zemědělská a potravinářská inspekce
Státní zemědělská a potravinářská inspekce
Navštivte také: Státní veterinární správa ČR
Státní veterinární správa ČR
Navštivte také: Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský
Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský
Navštivte také: Evropský úřad pro bezpečnost potravin
Evropský úřad pro bezpečnost potravin
Navštivte také: Státní zdravotní ústav
Státní zdravotní ústav
Navštivte také: Meziresortní komise pro řešení jódového deficitu
Meziresortní komise pro řešení jódového deficitu
Navštivte také: Kancelář WHO v České republice
Kancelář WHO v České republice
Navštivte také: Víš co jíš? (informace o výživě)
Víš co jíš? (informace o výživě)
Navštivte také: Knowledge Junction EFSA
Knowledge Junction EFSA
Navštivte také: Evropská rada pro informace o potravinách
Evropská rada pro informace o potravinách

Přidat článek EFSA zahajuje kampaň EU Choose Safe Food do kategorie

Aktuality KM EFSA > Aktuality KM EFSA
Aktuality > Aktuality

EFSA zahajuje kampaň EU Choose Safe Food

Vydáno: 7.6.2021
Tisk článku
Autor: KM EFSA
U příležitosti Světového dne bezpečnosti potravin startuje nová komunikační kampaň úřadu EFSA.

EFSA

Důvěryhodná věda pro bezpečné potraviny v Evropě
Potraviny mají mnoho podob. Některé jsou velké. Některé jsou drobné. Některé jsou krásné a lesklé. Jiné už tolik ne. Některé jsou chutné. Jiné, no... to je otázka vkusu. Ale ať už vám chutnají, nebo ne a ať už pocházejí odkudkoli, můžete se spolehnout, že vaše potraviny jsou bezpečné. A to díky vědě.
Evropský úřad pro bezpečnost potravin (EFSA) poskytuje nezávislé a vědecky podložené poradenství, které Evropanům pomáhá při výběru potravin na základě informací. EFSA spolupracuje se špičkovými vědci z celé EU i mimo ni, kteří na základě nejnovějších poznatků analyzují, posuzují a radí, jaké potraviny jsou bezpečné a zda pro spotřebitele nepředstavují riziko. Kromě bezpečnosti spotřebitelů má práce úřadu EFSA zásadní význam také pro ochranu zvířat a životního prostředí před veškerými riziky spojenými s potravinovým řetězcem. Většinu své práce vykonává v reakci na žádosti o vědecké poradenství ze strany Evropské komise, Evropského parlamentu a členských států EU. Poradenství úřadu EFSA má zásadní význam pro předpisy a zákony EU v oblasti bezpečnosti potravin.
V rámci propojeného potravinového řetězce spolupracuje úřad EFSA s vnitrostátními orgány pro bezpečnost potravin v celé Evropě, národními partnery a mezinárodními orgány, aby si Evropané mohli s plným klidem vychutnávat svá jídla.

EU si vybírá bezpečné potraviny
Evropští spotřebitelé patří mezi nejlépe chráněné a informované spotřebitele na světě, pokud jde o rizika potravinového řetězce. Systém EU pro bezpečnost potravin dává každému evropskému občanovi právo vědět, jak jsou potraviny, které jí, vyráběny, zpracovávány, baleny, označovány a prodávány. V rámci tohoto systému nestranní odborníci úřadu EFSA přezkoumávají vědecké údaje a studie a hodnotí rizika potravin. To Evropanům zajišťuje, že všechny výrobky na našich trzích a v našich obchodech jsou bezpečné.

O kampani
Při příležitosti Světového dne bezpečnosti potravin zahajuje úřad EFSA komunikační kampaň EU Choose Safe Food, která bude probíhat po celé léto 2021. Jejím cílem je zvýšit povědomí o vědeckých poznatcích o našich potravinách a vyprávět příběh vědců, kteří pracují na tom, aby byly bezpečné. Jejím celkovým cílem je povzbudit občany, aby kriticky přemýšleli o svém každodenním výběru potravin.
Kampaň se zaměřuje na nespecializované občany ve věku 25-45 let, s mimořádným důrazem na ženy a mladé rodiče. Zajímají se o pohodu, zdraví, vaření, aktivní životní styl a/nebo témata bezpečnosti potravin, ale někdy se mohou cítit zahlceni složitostí informací.
Základem našeho přístupu je informativnost - naše komunikace je informativní, snadno stravitelná a odlehčená. Jejím cílem je poskytovat užitečné informace o vědeckých poznatcích a bezpečnosti, které stojí za každodenním výběrem potravin, prostřednictvím nakousnutého obsahu. Kampaň se také snaží, kdykoli je to možné, zviditelnit vědce prostřednictvím rozhovorů nebo svědectví.
Ačkoli hlavními kanály, kde bude naše kampaň propagována, jsou digitální a sociální média, osvětové úsilí bude doplněno o získaná média/partnerství (rozhlas, psaný tisk, televize) nebo účast na různých akcích.

Jak se zapojit?
Připojte se ke kampani a staňte se součástí vědecky podloženého systému bezpečnosti potravin v EU:
- Sdílejte naše bezplatné materiály ze sady nástrojů se svou sítí a pomozte Evropanům rozhodovat se s jistotou při výběru potravin.
- Prohlédněte si webové stránky kampaně, které jsou pravidelně aktualizovány a obsahují praktické rady pro výběr potravin, a informujte spotřebitele o vědeckých poznatcích, které přinášejí bezpečné potraviny na náš stůl.
- Zůstaňte ve spojení, sledujte účty EFSA na sociálních sítích a sdílejte nejnovější zprávy o kampani se svou sítí.
- Šiřte informace o našem společném úsilí o bezpečné potraviny a o vědě, která za nimi stojí, pomocí hashtagu kampaně #EUChooseSafeFood (volte si bezpečné potraviny).

Zdroj: EFSA

Tyto stránky provozuje Ministerstvo zemědělství © 2021