Bezpečnost potravin

Czech Food Expo – Národní potravinářský veletrh

Vydáno: 11. 5. 2023
Autor: Výstaviště české Budějovice, MZe

Národní potravinářský veletrh CZECH FOOD EXPO probíhá od dnešního dne (11. května) až do neděle 14. května 2023 na Výstavišti České Budějovice, v pavilonu T1.

Během veletrhu bude možné ochutnat i koupit tradiční i netradiční české potraviny. V nabídce budou například mléčné, masné výrobky i sladkosti. Představí se pivovary, lihovary a vinařství.

V rámci veletrhu proběhne 10. ročník FARMÁŘSKÉ BURZY – vzdělávací a inspirující seminář zemědělských výrobců, producentů a prodejců regionálních potravin. Pořádá Regionální agrární komora Jihočeského kraje. Vstup pouze pro registrované účastníky na https://www.rakjk.cz/calendar u příslušné akce.

V pátek budou v pavilonu T1 slavnostně vyhlášeni vítězové 17. ročníku soutěže Chutná hezky. Jihočesky.
Letošní ročník soutěže, která je jedním z nástrojů stejnojmenného projektu realizovaného Regionální agrární komorou Jihočeského kraje, za podpory Jihočeského kraje, přilákal k účasti 51 výrobců regionálních potravin. Ti přihlásili do dvanácti kategorií 156 produktů. Slavnostní událost odhalí seznam těch nejúspěšnějších, kteří nově získávají právo užívat značku Chutná hezky. Jihočesky. Mnozí jihočeští zemědělci a potravináři, zapojení do projektu, nabídnou návštěvníkům výstavy CZECH FOOD EXPO své produkty k ochutnání i ke koupi v rámci farmářského „minitrhu“ nebo v solitérních expozicích www.chutnahezkyjihocesky.cz.

Odbor bezpečnosti potravin Ministerstva zemědělství Vás zve do stánku Ministerstva zemědělství (v pavilonu T1), kde můžete po celou dobu trvání výstavy Czech Food Expo získat publikace s tematikou zdravé výživy a bezpečnosti potravin, a řadu výukových materiálů pro žáky základních a středních škol. Pro menší i větší děti jsou připraveny zábavné úkoly, za které mohou děti získat drobné ceny.

Czech Food Expo 2023

Záštitu nad veletrhem Czech Food Expo převzali ministr zemědělství Zdeněk Nekula, Asociace krajů ČR, Potravinářská komora ČR a Agrární komora ČR.

Zdroj: Výstaviště České Budějovice