Bezpečnost potravin

Česká zelenina na mapě

Vydáno: 24. 6. 2021
Autor: Zelinářská unie Čech a Moravy

Tisková zpráva Zelinářské unie Čech a Moravy

Foto: Shutterstock

Zelinářská unie Čech a Moravy z. s.   – ZUČM spustila mapu pěstitelů a členů na svém webu. Mapa pěstitelů může pomoci zákazníkům, kteří chtějí nakupovat čerstvou zeleninu přímo u pěstitele – jednoduše si na stránkách ZUČM na mapě najdou pěstitele, který je v jejich dosahu. ZUČM tak pomáhá spojit přímou cestou producenta a konzumenta zeleniny.  

Červen je ve znamení začínající hlavní sezony sklizní čerstvé zeleniny. Abychom pomohli přímému kontaktu mezi pěstiteli a zákazníky, tým ZUČM vytvořil na webových stránkách www.zucm.cz mapu pěstitelů zeleniny. „Snažíme se propojit ty nejdůležitější články řetězce pěstování zeleniny – první a poslední – tedy pěstitele zeleniny a jejího konzumenta. Věříme, že je to jedna z možností, jak co nejrychleji dostat čerstvou lokální zeleninu rovnou na vidličku. Chceme tak zviditelnit jednotlivé konkrétní zelinářské farmy a názorně ukázat kdo a kde zeleninu u nás pěstuje“, vysvětluje předseda ZUČM Petr Hanka. 

  • Mapu pěstitelů a členů ZUČM naleznete zde

 

Projekt mapy pěstitelů je dlouhodobým projektem ZUČM na podporu pěstitelů z řad jejích členů. Zelináři se do mapy sami postupně přidávají. Cílem je zapojit co nevíce pěstitelů a vytvořit ucelenou nabídku pro milovníky čerstvé a lokální zeleniny. Návštěva farmy nebo farmářské prodejny může být sama o sobě zážitkem, protože nabízí náhled do způsobu hospodaření konkrétního pěstitele. A pojem „zelenina s rodokmenem“, který ve spojení s českou zeleninou používáme se tak může stát skutečností. Zdroj: Zelinářská unie Čech a Moravy