Bezpečnost potravin

4. ročník akce pro děti „Za tajemstvím potravin aneb Víš, co jíš?“ se koná 5. a 6. října 2018

Vydáno: 4. 10. 2018
Autor: ICBP MZe

Zábavná vzdělávací akce pro děti se bude konat v pátek 5. a v sobotu 6. října 2018 v Národním zemědělském muzeu Praha na Letné.

Úřad pro potraviny Ministerstva zemědělství ve spolupráci  s Národním zemědělským muzeem Praha pořádají v pátek 5. a v sobotu 6. října 2018, od 9 do 17 hodin v prostorách Národního zemědělského muzea 4. ročník akce pro rodiny s dětmi a dětské kolektivy:

„Za tajemstvím potravin aneb Víš, co jíš?“

Náplní akce je zábavná soutěžní hra tematicky zaměřená na zdravou výživu a správné zacházení s potravinami. Pro děti bude připraveno 10 herních stanovišť s různými úkoly, testy a soutěžemi. Děti budou například poznávat původ rostlinných i živočišných potravin, budou určovat, které potraviny se musí skladovat v lednici, které se musí před konzumací důkladně vařit nebo důkladně omýt. Děti si samy „nakoupí“, dozví se nové informace o našem zažívání a také si budou moci vyzkoušet, jaké to je, nosit pár kilo navíc.    

Po splnění soutěžních úkolů děti dostanou diplom a zajímavé ceny (např. tematická pexesa, omalovánky, pastelky, magnetické záložky do knížky, reflexní pásky, poznámkové bločky).

Publikace zdarma
Po celou dobu konání akce budou k dispozici publikace a vzdělávací materiály Informačního centra bezpečnosti potravin tematicky zaměřené na zdravou výživu, správné zacházení s potravinami a bezpečnost potravin.
Pro pedagogické pracovníky budou zdarma k odebrání pracovní sešity pro žáky 1. a 2. stupně ZŠ, pexesa a znalostní testy.

Výtvarná dílna
Po oba dny bude pro děti přistupná výtvarná dílna, kde si budou moci vyrobit vlastní papírové zvířátko, pestrobarevnou rybku nebo originální přání.

Vanda a Standa
Celou akci bude provázet slovem a zpěvem oblíbená umělecká dvojice „Vanda a Standa„, která se snaží dětem předávat informace hravou a veselou formou.

 

 

Doprovodné aktivity v Národním zemědělském muzeu

Expozice NZM Praha
Návštěvníkům akce se nabízí možnost prohlédnout si zajímavé expozice muzea: Zemědělství, Gastronomie, Živá zahrada, Voda v krajině, Objevovna, Myslivost, Rybářství, Laboratoř ticha, Jede traktor a další.

Více informací o expozicích a výstavách: Národní zemědělské muzeum Praha

Biojarmark
Po oba dny bude probíhat na dvoře Národního zemědělského muzea Biojarmark.

 
Ve dnech 5. a 6. října bude vstup do Národního zemědělského muzea Praha zdarma.