Bezpečnost potravin

Značku Klasa získalo 14 nových výrobků

Vydáno: 20. 12. 2019
Autor: SZIF

Tisková zpráva SZIF

Logem kvality KLASA se může nově pyšnit 14 tuzemských produktů. Mezi oceněnými výrobky najdete nejen kvalitní zeleninu a ovoce, ale také masné výrobky, rýži a sýrový snack. Značku KLASA uděluje od roku 2003 ministr zemědělství mimořádně kvalitním potravinám a produktům na 3 roky, její administraci provádí SZIF.
Spotřebitelům umožňuje značka lepší orientaci mezi potravinami v prodejnách a usnadňuje nákup kvalitních českých potravin. V současnosti mohou spotřebitelé nalézt logo KLASA na obalech celkem 921 produktů od 225 českých a moravských výrobců.

Hrdými výrobci nově oceněných produktů jsou:


AGÁTA, spol. s r.o.

Mrkev svazková

Společnost AGÁTA je součástí zemědělského Družstva BRAMKO CZ a specializuje se na pěstování kořenové zeleniny a brambor od roku 2005. V současné době obhospodařuje přes 250 ha půdy. Oceněná mrkev je pěstována pouze z osvědčeného a kvalitního osiva. Produkce se vyznačuje vysokou kvalitou a čerstvostí díky šetrnému pěstování v režimu Integrované produkce zeleniny (IPZ) a ideálnímu mikroklimatu v polabských nížinách.

BRAMKO, s.r.o.

Česnek svazek

BRAMKO začalo v roce 2007 s pěstováním kořenové zeleniny v okolí obce Stará Lysá, v současnosti se specializuje na pěstování zejména ředkviček, salátů, mrkve a celeru. Vlastní produkci včetně svazkového česneku dodává na trh skrze odbytovou organizaci Družstvo BRAMKO CZ. Svazkový česnek je 100% český pocházející z osvědčeného a certifikovaného osiva (odrůdy Therador, Iolimont, Karel a Štěpán). Za svou vysokou kvalitu vděčí také způsobu pěstování v režimu IPZ a skladování v ideálních klimatických podmínkách.

Pavel Pokorný – BRAMKO

Salát ledový

Pavel Pokorný pěstuje polní zeleninu a brambory již od roku 1992 a je součástí zemědělského Družstva BRAMKO CZ. Začínal s brambory, cibulí a květákem na rozloze cca 30 ha. Dnes pěstební plocha dosahuje rozlohy přes 800 ha za použití těch nejkvalitnějších osiv a moderních technologií. Salát je pěstován v režimu IPZ a jeho listy vynikají křupavostí a šťavnatou chutí a díky správným podmínkám při skladování zaručujeme i delší trvanlivost.


Semická s.r.o.

Salát ledový

Společnost začala s pěstováním zeleniny v roce 2005 a o rok později se stala členem zemědělského Družstva BRAMKO CZ. V dnešní době se specializuje na pěstování celeru, jarní cibulky, kedluben a ledového salátu, jehož produkce v roce 2018 dosáhla přes 1 milion kusů. Ledový salát je pěstovaný výhradně z certifikovaného osiva. Salátové listy vynikají křupavostí a šťavnatou chutí a díky správným podmínkám při skladování je zajištěna i delší trvanlivost.

Farmarket s.r.o.

Borůvky kanadské

Farmarket je ryze česká firma specializující na pěstování kanadských borůvek a rajčat. Borůvkové sady se nacházejí na farmě v Hovoranech na výměře 24 hektarů. Cílem firmy je dlouhodobé kvalitní pěstování ovoce a zeleniny na jižní Moravě. Čerstvě natrhané borůvky jsou pěstované ve fóliovnících na jižní Moravě a dozrávají během letních měsíců. Vysazené druhy dozrávají postupně, aby bylo možné využít celou letní sezónu a dodat zákazníkovi borůvky v optimální formě po celé léto.

Petr Landa

Sekaná bouchaná

Produkty s vysokým podílem ruční práce vznikají ve výrobním závodě v Pecce. Firma s tradicí od roku 1995 vyrábí v podhůří Krkonoš kvalitní uzeniny a zakládá si na výrobě tradičních výrobků dle cechovních norem, které si chrání ochrannými známkami. Spolupracuje s tuzemskými maloobchodními sítěmi.

Podravka – Lagris a.s.

Rýže parboiled ve varných sáčcích

Rýže loupaná ve varných sáčcích

Potravinářská společnost Podravka – Lagris patří do skupiny Podravka. Mezi stabilní sortiment společnosti patří nejen rýže a luštěniny, ale také výrobky racionální výživy, výrobky z brambor, mák, kořenicí směsi, rajčatové produkty a ajvar. Rýže loupaná ve varných sáčcích a Rýže parboiled ve varných sáčcích získaly certifikát Klasa především díky svému jedinečnému šetrnému způsobu ochrany suroviny před skladištními škůdci.

TYČINKY s. r. o.

BERTYČKY brynzové

Společnost vznikla v roce 2012 a od počátku bylo jejím hlavním cílem vytvořit kvalitní tyčinky s originální nezaměnitelnou chutí. Brynzové Bertyčky obsahují 100% ovčí brynzu, která se dováží přímo ze Slovenska. Díky tomuto sýru mají nejkřehčí konzistenci ze všech druhů Bertyček a zároveň velmi jemné aroma. Neobsahují palmový olej, žádné leštící látky a konzervanty.

D-K zemědělská a.s.

Dřevecké párky DeLuxe

Dřevecké špekáčky výběrové

D-K zemědělská patří mezi tradiční výrobce zemědělských komodit v Kralovickém regionu. Hospodaří asi na 1400 hektarech zemědělské půdy. V živočišné výrobě je významná výroba mléka a chov prasat. Provozuje vlastní porážku jatečných zvířat a od roku 2001 i výrobnu uzenin. Vyrábí kolem 60 druhů vlastních výrobků a klade důraz na kvalitu s vysokým obsahem masa.

Rybníkářství Pohořelice a.s.

Pohořelický kapr – rybí polévková směs, hluboce zmrazená

Pohořelický kapr – vnitřnosti, chlazené

Pohořelický kapr – vnitřnosti, hluboce zmrazené

Firma Rybníkářství Pohořelice aktuálně obhospodařuje cca 1 409 ha vodní plochy, což představuje 145 nádrží na území 10 obcí v Jihomoravském kraji. Pohořelický kapr se vyznačuje výbornými růstovými schopnostmi, exteriérovou vysokohřbetostí a výbornou zmasilostí. Rybí svalovina vyniká pevnou konzistencí, růžovou až červenou barvou, čerstvou rybí vůní a jemnou typickou rybí chutí. Vedle ocenění Klasa je Pohořelický kapr také nositelem Chráněného označení původu v rámci EU.

Další informace a kompletní seznam všech oceněných produktů jsou dostupné na stránkách www.eklasa.cz 

Zdroj: SZIF