Bezpečnost potravin

Za tajemstvím potravin – akce pro rodiny s dětmi se koná 28. a 29. května

Vydáno: 27. 5. 2016
Autor: ICBP MZe

Zábavná soutěžní akce proběhne v sobotu 28. a v neděli 29. května 2016 v Národním zemědělském muzeu Praha.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Úřad pro potraviny Ministerstva zemědělství ve spolupráci  s Národním zemědělským muzeem Praha pořádají poslední květnový víkend, 28. a 29. května 2016, od 9 do 17 hodin v prostorách Národního zemědělského muzea  2. ročník zábavné soutěžní akce pro rodiny s dětmi:

„Za tajemstvím potravin aneb Víš, co jíš?“

Náplní akce, určené pro rodiny s dětmi, je zábavná soutěžní hra tematicky zaměřená na zdravou výživu a správné zacházení s potravinami.

Které potraviny pocházejí od zvířat? Které ovoce a zelenina roste u nás v Česku?  Z čeho si připravit zdravou snídani? Jak správně potraviny nakupovat, uvařit a kde mít jídlo uložené? Proč pít, i když nemáme žízeň? Kudy v těle potrava putuje?

To vše a mnohé další se děti dozví formou zábavných úkolů, soutěží, interaktivních her, kvízů, poznávacích testů a krátkých videí. V cíli soutěžní hry děti dostanou na základě vyplněné hrací karty diplom a odnesou si také zajímavé ceny.


Publikace
Dospělým návštěvníkům i dětem budou zdarma nabídnuty publikace Informačního centra bezpečnosti potravin Ministerstva zemědělství tematicky zaměřené na výživu, správné zacházení s potravinami a bezpečnost potravin. K dispozici budou také výukové materiály – pracovní sešity pro žáky prvního i druhého stupně základních škol, pexesa a znalostní testy.

Vstup zdarma
Po dobu konání akce bude vstup do Národního zemědělského muzea Praha zdarma.  Nabízí se tak možnost prohlédnout si zajímavé expozice muzea: „Rybářství“, „Laboratoř ticha“, „Od věku sloužím člověku“, „Jede traktor – sbírka zemědělské techniky NZM“ či navštívit zvířata na malé muzejní farmě.

Více informací o akci – viz kontakty ICBP