Bezpečnost potravin

Webinář Evropské sítě pro lékařskou a veterinární entomologii VectorNet k tématu mapování a hodnocení rizika

Vydáno: 20. 2. 2020
Autor: KM EFSA

Webinář se koná 28. 2. 2020.

Evropská síť pro lékařskou a veterinární entomologii VectorNet pořádá v pátek dne 28. února 2020 v 14:30 hodin webinář s názvem „“VectorNet Maps: What are they and how to use them”. Jde o společný projekt Evropského střediska pro prevenci a kontrolu nemocí (ECDC) a Evropského úřadu pro bezpečnost potravin (EFSA); zmíněný webinář je první akcí ze série 8 plánovaných během příštích 3 let.

Cílem webináře je prezentovat a podrobně vysvětlit technicky přátelským způsobem důležitost mapování v epidemiologii a hodnocení rizika pro lidi, a nemoci přenášené zvířecími vektory; spolu se správnými interpretacemi těchto map.

Webinář má podobu série 8 krátkých videí (se společnou délkou trvání 45 minut), během kterých odborníci, jmenovitě William Wint, Marieta Braks, Hein Sprong, Francis Schaffner, Dušan Petrić, Andrei Mihalca, Bulent Alten, Jolyon Medlock, Eduardo Berriatua, Thomas Balenghien a Kayleigh Hansford, vysvětlí vše co je potřeba vědět o VectorNet mapách, jak je používat, jak je interpretovat a jak přispět k jejich zlepšení.

Vedle tohoto videa poskytují webové stránky webináře příslušné odkazy a fórum pro diskusní otázky. Po zhlédnutí materiálu na videu v období mezi 17. a 28. únorem 2020, mohou účastníci zaslat svoje dotazy do tohoto fóra. Dotazy budou zodpovězeny během jediného jednohodinového interaktivního setkání ve formě telekonference (pátek 28. února 2020 v 14:00 středoevropského času) s vybranými odborníky (Marieta Braks a Andrei Mihalca).

Na závěr webináře budou účastníci schopni:
• porozumět důležitosti a významu VectorNet map a databází;
• interpretovat VectorNet mapy a databáze;
• pochopit důležitost procesů zasílání dat.

Instrukce k přihlášení na webinář naleznete zde; ostatní přes odkaz na internetové adrese „ECDC Virtual Academy (EVA) platform“: VectorNet webinar series

Po absolvování webináře jsou účastníci požádáni o jeho vyhodnocení (kliknutím na příslušnou sekci modulu webináře ve virtualní akademii ECDC). Zde je možné také navrhnout témata budoucích webinářů (2 až 8).