Bezpečnost potravin

Výtvarné soutěže Ministerstva zemědělství se zúčastnilo více než 2500 dětí

Vydáno: 2. 6. 2014
Autor: MZe

Tisková zpráva Ministerstva zemědělství ze dne 2. 6. 2014.

Výtvarné soutěže Ministerstva zemědělství „Víš, co jíš? Zdravě a s chutí“ se zúčastnilo více než 2 500 dětí. Už známe vítěze

Vítězkou výtvarné soutěže Ministerstva zemědělství se stala sedmiletá Viktorie Holá z Plzeňska. Hodnotící komise ocenila i další účastníky. Do soutěže „Víš, co jíš? Zdravě a s chutí“ se přihlásilo více než 2 500 dětí z přípravných, prvních, druhých a třetích tříd základních škol.

Překvapil mě velký zájem dětí o naši soutěž. Považuji to za dobré znamení, protože je důležité pěstovat správné stravovací návyky už od raného věku. Pokud dává dítě přednost zdravým potravinám, může ho to pozitivně ovlivnit na celý život,“ řekl ministr zemědělství Marian Jurečka.

Z přibližně 2 500 výtvarných prací vybrala hodnotící komise nejlepší díla. Vítězka obdrží horské kolo, soutěžící na dalších místech dostanou koloběžku a sportovní náčiní. Drobné dárky připravilo Ministerstvo zemědělství také pro žáky, jejichž práce se dostaly do užšího výběru. 

Odměnu získají i třídy výherců, Ministerstvo zemědělství pro ně v prostorách jejich škol uspořádá pořad se zábavnou výukou o zdravém životním stylu.

Tématem soutěže „Víš, co jíš? Zdravě a s chutí“ bylo výtvarné znázornění zdravých a chutných potravin, jak si je představují děti. Soutěžit mohli pouze jednotlivci, žáci přípravných, prvních, druhých a třetích tříd základních škol.

Výsledky soutěže:

1. místo:  Viktorie Holá, věk: 7 let, ZŠ Nezvěstice
2. místo:  Viola Veitová, třída: 2. A, ZŠ Antonína Baráka, Lovosice
3. místo: Sabina Gáborová, přípravná třída, ZŠ Ostrava – Zábřeh
3. místo: Markéta Pingertová, věk: 7 let, třída: 1. A, ZŠ a MŠ Plzeň

Hynek Jordán
ředitel Odboru komunikace MZe

Nejlepší obrázky ze soutěže

Zdroj:  Ministerstvo zemědělství