Bezpečnost potravin

Výstava Natura Viva 2009 odstartuje v neděli

Vydáno: 22. 5. 2009
Autor:

Tisková zpráva MZe ČR ze dne 22.5.2009.

Desítky organizací a firem se zaměřením na obory myslivost, rybářství, včelařství a zahrádkářství se od neděle představí návštěvníkům 15. ročníku mezinárodní výstavy Natura Viva 2009, která proběhne v prostorách Výstaviště v Lysé nad Labem.
 
Letošní ročník výstavy slibuje rozšířenou mezinárodní účast a obohacení o národní přehlídku trofejí. Spolupořadateli jsou Český rybářský svaz, Českomoravská myslivecká jednota, Český svaz včelařů a Český zahrádkářský svaz. Výstavu provází bohatý doprovodný program, v němž se střídají zábavné pořady s odbornými přednáškami, semináři a prezentacemi.
 
Veletrhu se zúčastní svou expozicí i Ministerstvo zemědělství ČR, které se bude prezentovat stánkem v 1. patře v hale A2. Úsek lesního hospodářství bude informovat o stavu lesa v uplynulém období, novém seznamu registrovaných přípravků na ochranu lesa, možnostech čerpání dotací v oblasti lesního hospodářství jak z rozpočtu MZe tak z fondů Evropské unie a regionálních rozpočtů. Formou letáků budou vlastníci či nájemci lesů informováni o výhodách a možnostech sdružování vlastníků lesa. Expoziceúseku myslivosti, rybářství a včelařství bude zaměřena na prezentaci výsledků chovu zvěře, péče o udržení ryb v našich tekoucích vodách a úlohy včel, jako příspěvku pro zemědělství, lesní hospodářství a ochranu přírody. Součástí odvětví je rovněž rekreační a sportovní rybářství. Expozici doplní Ústav zemědělské ekonomiky a informací (ÚZEI) informacemi zaměřenými na problematiku Cross Compliance a vzhledem k zaměření výstavy i na problematiku Lesní pedagogiky. Národní zemědělské muzeum představí výběr preparátů ze sbírek pobočky NZM Ohrada- Muzea lesnictví, myslivosti a rybářství. Jedná se o preparáty ryb, lesních savců a ptáků.
Na stánku MZe budou dále použity fotografie a grafika z fotoarchívu muzea s tématem myslivosti, lesnictví a rybářství.
 
Výstava potrvá až do soboty 30. května, návštěvníci si mohou expozice na Výstavišti v Lysé nad Labem prohlédnout vždy od 9 do 17 hodin.
 
Petr Vorlíček, tiskový mluvčí MZe