Bezpečnost potravin

Věda a výzkum na webu

Vydáno: 12. 6. 2009
Autor:

Odkazy na internetové stránky zabývající se výzkumem v oblasti ekologickém zemědělství a biopotravin.

Výběr nejzajímavějších adres: 
//<![CDATA[
var m3_u = (location.protocol=='https:'?'https://bio-info.cz/openx/www/delivery/ajs.php':'http://bio-info.cz/openx/www/delivery/ajs.php');
var m3_r = Math.floor(Math.random()*99999999999);
if (!document.MAX_used) document.MAX_used = ',';
document.write ("“);
//]]>
EcoWiki
Webstránka Eco Wiki slouží jako nástroj pro společnou práci na internetu. Můžete editovat webstránky prostřednictvím vhodných Wikislov – WikiWords. Můžete ukazovat obrázky, vkládat soubory a dělat další aktivity při spolupráci s vašimi kolegy. Stánka pokrývá témata ekologického zemědělství, potravinářství a souvisejících oblastí.
Organic Rules and Certification
Tato databáze obsahuje obsáhlá data z projektu Organic Revision EU (Revize nařízení EU o ekologickém zeměděství). Projekt se zabývá srovnáním různých certifikačních systémů a kontrolních organizací v Evropě. Obsahuje také ekonomickou analýzu systému kontroly a certifikace v ekologickém zemědělství, CertCost.
Organic Eprints
Organic Eprints je mezinárodní volně přístupný archiv studií, vztahujících se k výzkumu v oblasti ekologického zemědělství. Archiv obsahuje celé texty studií a výzkumů v elektronické formě společně s bibliografickými informacemi, abstrakty a dalšími metadaty. V archívu je možné vyhledávat studie dle státu, předmětu, apod.
Informace o ekologickém zemědělství v Evropě
Tuto webstránku provozuje výzkumný ústav pro ekologické zemědělství FiBL ze Švýcarska. Web obsahuje nejrůznější adresy institucí a organizací podporujících ekologické zemědělství v Evropě, databázi profilů jednotlivých států z pohledu ekologického zemědělství a aktuální zprávy z oboru.