Bezpečnost potravin

Úřad EFSA vyhlásil soutěž na vývoj prototypu mobilní aplikace

Vydáno: 11. 5. 2016
Autor: KM EFSA

Cílem aplikace je zpřístupnit veřejnosti informace o činnosti EFSA.

A co je konkrétním cílem veřejné soutěže? Oslovit vývojáře a designéry s inovativními myšlenkami pro návrh prototypu mobilní aplikace umožňující přístup k rychlému a uživatelsky přívětivému získávání snadno srozumitelných informací o činnosti EFSA.

Každý zájemce se může zúčastnit sám za sebe nebo jako člen týmu předložením prototypu pro mobilní aplikaci. Termín pro předložení návrhů je 30. června 2016. Pro splnění podmínek soutěže není nutné předkládat plně funkční produkt; pokud ale bude zřejmá realizace hlavní myšlenky, je zde šance na úspěch.

Tvůrci pěti nejlepších návrhů budou následně pozváni k prezentaci návrhu během září 2016  přímo v prostorách EFSA v Parmě, kde bude rovněž vyhlášen vítěz soutěže; v této fázi však musí být aplikace již funkční. V Parmě dojde k setkání s dalšími vývojáři, designéry a inovátory z celé Evropy s cílem předložit vlastní projekt, umožnit sdílení hlavních myšlenek návrhu, technických parametrů a síťového propojení.

Cena pro vítěze činí 20.000 EUR, ale všichni účastníci pozvaní do Parmy, stejně jako ti, jejichž návrh aplikace splní minimální požadavky kvality, obdrží cenu.

Zajímá Vás, co vše může být součástí aplikace? Kdo se může přihlásit? Co je možné vyhrát nebo kdy budou vyhlášeni vítězové?

Tyto a další podrobné informace k pravidlům vypsané veřejné soutěže najdete na internetové stránce:  http://www.efsa.europa.eu/en/prizes/hackathon.

Hlavní myšlenku a představu aplikace je možné zaslat na e-mailovou adresu  EFSAProcurement@efsa.europa.eu.

Jde o veřejnou soutěž, ale stejně tak se tento počin může stát prostorem k setkání zajímavých lidí a získání nových poznatků.

Have fun and…happy hacking!

Zdroj: EFSA