Bezpečnost potravin

TZ Evropské komise – Aplikace, která vám pomůže koupit dobré potraviny za nejlepší cenu

Vydáno: 21. 8. 2014
Autor: PK ČR

Informace PK ČR ze dne 21. 8. 2014.

Na začátku srpna vydala Evropská komise tiskovou zprávu, ve které podpořila projekt FoodLoop. Aplikace FoodLoop app, která v rámci projektu vznikla, informuje spotřebitele o tom, je-li u výrobku snížena jeho cena, protože se blíží datum použitelnosti nebo datum minimální trvanlivosti. Aplikace byla vytvořena ve snaze omezit plýtvání potravinami.
Tiskovou zprávu Evropské komise naleznete zde. Informace o projektu FoodLoop jsou dostupné zde.

Potraviny, jejichž datum použitelnosti nebo datum minimální trvanlivosti se blíží ke konci, jsou často maloobchodníky vyhozeny. Každý rok tak v EU končí v koši 90 mil. tun poživatelných potravin. Díky @FoodLoopApp by nyní mohly být tyto potraviny označeny novými čárovými kódy se „speciální nabídkou“. Cílem projektu je vybavit všechny supermarkety touto aplikací do roku 2025.

Evropská komise je odhodlána učinit evropský potravinový systém udržitelnější a nové technologie mohou nabídnout skvělé řešení. Evropská komise plánuje zveřejnit v nejbližší době sdělení o udržitelném potravinovém systému s cílem omezit plýtvání potravinami v celé Evropě, zvýšit účinnost využívání zdrojů potravinového systému a zajistit, že odpad z potravin bude systematicky a náležitě sledován ve všech členských státech. 

TZ_EK_FoodLoop.pdf [102.06 KB]

Zdroj:  PK ČR