Bezpečnost potravin

Tuna mražených potravin skončila ve spalovně

Vydáno: 19. 1. 2024
Autor: Celní správa ČR, Celní úřad pro Pardubický kraj

Foto: Celní správa ČR

Tisková zpráva Celní správy ČR – Přímý dohled nad likvidací potravin zajišťovali pardubičtí celníci. Ve středu byla do spalovny nebezpečného odpadu v Košumberku přivezena tuna mražených výrobků. Společnost nakupující zboží v Anglii nechala na vlastní žádost zlikvidovat mořské plody, ryby, slaninu, šunku i klobásy za 250 tisíc korun. Nevhodné přepravní podmínky, během nichž nebyl dopravcem dodržen stanovený teplotní limit v chladírenském voze, potraviny znehodnotily.

Cesta potravin na trh není jednoduchá. 

I v roce 2022 musela firma přistoupit k likvidaci zboží pod celním dohledem v důsledku nedodržení transportních podmínek. Mražené výrobky, které se během dopravy několikrát rozmrazily a znovu zamrazily, se ke spotřebiteli nedostaly. Sedm tun jídla včetně zmrzlin, koblih, baget, mletých steaků a dalších poživatin posloužilo v tomto případě jako biologicky rozložitelný odpad na výrobu zelené energie „Z potravin zelená energie | Celní správa ČR (celnisprava.cz)„.

Více fotografií a video naleznete na webových stránkách Celní správy ČR: Tuna mražených potravin skončila ve spalovně | Celní správa ČR (celnisprava.cz)

Zdroj: Celní správa ČR