Bezpečnost potravin

Tisková konference k Národnímu týdnu kojení

Vydáno: 5. 9. 2019
Autor: Státní zdravotní ústav

Informace Státního zdravotního ústavu.

U příležitosti zahájení Národního týdne kojení pořádá Státní zdravotní ústav v pondělí 16. září 2019 tiskovou konferenci.

Státní zdravotní ústav se připojuje k aktivitám Národního laktačního centra – Laktační ligy a u příležitosti zahájení Národního týdne kojení pořádá tiskovou konferenci, která se bude konat 16. září 2019 od 10 hod v budově č. 1. Zúčastní se jí ředitel Státního zdravotního ústavu MUDr. Pavel Březovský, MBA, zástupce Ministerstva zdravotnictví ČR, vedoucí lékařka Národního laktačního centra MUDr. Anna Mydlilová a se svými příspěvky na téma zdravotních přínosů kojení, národní strategie pro podporu BFHI v ČR, Mezinárodního kodexu marketingu náhrad mateřského mléka apod. vystoupí i další odborníci věnující se této problematice. Představeny budou rovněž projekty týkající se kojení, na kterých se podílel nebo podílí Státní zdravotní ústav (pozvánka na tiskovou konferenci zde).

Součástí Národního týdne kojení, který se v České republice pořádá od roku 1996, je kromě dalších akcí i odborná konference Kojení a laktace, která se bude konat v úterý 17. září 2019 v Lékařském domě v Praze (http://www.kojeni.cz/konference-kojeni-a-laktace/).

Národní týden kojení navazuje na Světový týden kojení, který se každoročně připomíná 1. – 8. srpna v mnoha zemích světa, a který vždy upozorňuje na konkrétní téma související s kojením. Letošní Světový týden pod heslem „Empower parents and enable breastfeeding“ zmiňuje nutnost dostupnosti nestranných informací týkajících se kojení pro oba rodiče a zejména připomíná, že i když je kojení doménou matky, nepostradatelná je podpora ze strany otce, rodiny, pracoviště a komunity, v níž žena žije (http://worldbreastfeedingweek.org/).

Zdroj: Státní zdravotní ústav