Bezpečnost potravin

SZPI uzavřela prodej potravin na čerpací stanici MOL

Vydáno: 27. 4. 2016
Autor: SZPI

Tisková zpráva SZPI ze dne 27. 4. 2016.

 

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) má zákonem svěřen i dozor nad prodejem potravin a pokrmů nabízených ve formě doplňkové služby čerpacích stanic.

Při kontrole dne 25. 4. 2016 inspektoři zjistili nesplnění zákonných požadavků při prodeji potravin na čerpací stanici společnosti MOL Česká republika s.r.o. na adrese Plaská 1843/70, 323 00 Plzeň. Provozovna nebyla vybavena přívodem teplé ani studené tekoucí vody a personál měl k dispozici pouze z hygienického hlediska nevyhovující barel s vodou, několik přenosných nádob a hygienické pomůcky umístěné na podlaze. V provozovně evidentně probíhaly přípravné stavební práce pro zajištění hygienického zázemí, nicméně provozovatel v současnosti nedisponuje ani souhlasem s realizací vodovodní přípojky a přesto prodával potraviny. Tím prodejce porušil nařízení o hygieně potravin, které mj. žádá, aby stav provozovny umožňoval údržbu a správnou hygienickou praxi zajišťující bezpečnost nabízených potravin.

Vzhledem k uvedeným pochybením inspektoři SZPI na místě uložili zákaz užívání prostor pro prodej potravin, který zůstane v platnosti až do splnění zákonných požadavků. Inspekce zároveň s provozovatelem – společností MOL Česká republika s.r.o. – zahájí správní řízení o uložení pokuty.

Zpracoval: Mgr. Pavel Kopřiva – tiskový mluvčí, tel.: +420 542 426 633

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Více fotografií zde

Zdroj:  SZPI