Bezpečnost potravin

SVS se i letos představí na agrosalonu Země živitelka

Vydáno: 23. 8. 2017
Autor: SVS

Tisková zpráva SVS ze dne 23. 8. 2017.

Podobně jako v loňském roce i letos Státní veterinární správa (SVS) představí svou činnost na mezinárodním agrosalonu Země živitelka na výstavišti v Českých Budějovicích. Na již 44. ročníku největší zemědělsko-potravinářské výstavy v ČR, se od 24. do 29. srpna podle pořadatelů představí téměř 550 vystavovatelů, zhruba o pět desítek více než loni. Účast na tradičním agrosalonu je jedinečnou možností pro setkání se zástupci výrobců potravin, chovatelů či ostatních resortních státních institucí z ČR i zahraničí a k prezentaci problematiky veterinárního dozoru.

Také letos najdou návštěvníci stánek SVS v pavilonu T1, v blízkosti expozice Ministerstva zemědělství a dalších podřízených organizací. Na stánku bude možné se osobně setkat s vedoucími pracovníky Ústřední veterinární správy SVS i krajských veterinárních zpráv. Ti budou připraveni zodpovědět otázky z oblasti zdraví zvířat, potravin živočišného původu i welfare zvířat. Zájemci o práci na Státní veterinární správě se budou moci dozvědět více o tomto oboru a seznámit se s aktuální nabídkou volných míst. Na stánku bude návštěvníkům k dispozici řada letáků a informativních brožur věnovaných veterinární problematice. Tak, jako loni zpestří stánek úředních veterinářů akvárium s jesetery zapůjčenými Fakultou rybářství a ochrany vod Jihočeské univerzity.

Agrosalon Země živitelka, jenž patří k největším akcím tohoto druhu v České republice, každoročně navštíví kolem 100.000 návštěvníků. Letos se zde představí vystavovatelé z 22 zemí Evropy, Asie nebo Severní Ameriky.

SVS je organizace, která ze zákona vykonává dozor nad zdravím zvířat a kontroluje rovněž welfare zvířat. Dozoruje také nezávadnost potravin živočišného původu a chrání území ČR před zavlečením nebezpečných nákaz nebo jejich nositelů.

 

Petr Vorlíček
tiskový mluvčí SVS

Zdroj: SVS