Bezpečnost potravin

SVS na mezinárodním agrosalónu Země živitelka

Vydáno: 26. 8. 2022
Autor: SVS

Tisková zpráva SVS

Státní veterinární správa (SVS) se podobně jako v předchozích letech i letos prezentuje na aktuálně probíhajícím mezinárodním agrosalónu Země živitelka na českobudějovickém výstavišti. Letošní 48. ročník největší zemědělsko-potravinářské výstavy v České republice se koná ve dnech 25. – 30. srpna 2022, tentokrát s podtitulem Budoucnost české krajiny. Stejně jako v loňském roce je pult SVS součástí společné expozice Ministerstva zemědělství v pavilonu T1.  Akce je vždy vhodnou příležitostí pro setkání se se zástupci chovatelů, výrobců potravin či ostatních státních institucí a pro prezentaci veterinární problematiky.

Návštěvníci budou mít k dispozici řadu letáků a dalších informativních materiálů věnovaných tématům souvisejícím s veterinárním dozorem i aktuální dozorovou situací. Úřední veterinární lékaři SVS budou připraveni odpovídat na otázky z oblasti ochrany zdraví zvířat, veterinární hygieny i pohody zvířat (welfare).

Případní zájemci o práci ve Státní veterinární správě z řad absolventů veterinárních oborů se dozvědí více o tomto oboru a mohou se seznámit s aktuální nabídkou volných míst.

SVS je organizací, která ze zákona vykonává dozor nad zdravím zvířat, nad tím, aby nebyla týrána, nad zdravotní nezávadností potravin živočišného původu, nad ochranou našeho území před možným zavlečením nebezpečných nákaz nebo jejich nositelů.

 

Petr Vorlíček
tiskový mluvčí SVS 

 

Stánek SVS

Stánek SVS

Zdroj: SVS