Bezpečnost potravin

Světový den obezity se STOBem

Vydáno: 12. 2. 2020
Autor: STOB

Akce pro veřejnost v týdnu 2. – 6. března 2020

Světový den obezity připadá na 4. 3. 2020. V tento den se po celém světě konají akce pro odborníky, politiky, pacienty i širokou veřejnost. A společnost STOB se k těmto aktivitám každoročně připojuje. Cílem tohoto dne je podpořit společnost v proaktivním přístupu zvládání problematiky nadváhy a obezity. Obezita je skutečně akutním celosvětovým zdravotním problémem, který nabývá epidemických rozměrů.

Světový den obezity není oslava, ale vztyčený prst

Obezitou trpí více než 2 miliardy lidí po celém světě. Každý druhý dospělý a každé páté dítě mají nadváhu nebo obezitu a vyhlídky do budoucna nejsou vůbec růžové.

S obezitou se pojí více než 30 různých onemocnění. Mezi nejzávažnější patří diabetes 2. typu, srdečně-cévní onemocnění a některé druhy rakoviny.

Lidé s obezitou trpí nízkým sebevědomím, v médiích jsou prezentováni převážně jako lenoši a nenapravitelní pojídači fast foodů a laskomin bez schopnosti se ovládat. Čím dál častěji narážejí na váhovou diskriminaci, například při pracovních pohovorech.

Analýzy těla, pohyb a přednášky – Světový den obezity se STOBem

STOB podporuje širokou veřejnost množstvím aktivit a akcí v oblasti prevence i léčby nadváhy a obezity.
I v letošním roce jsme ku příležitosti Světového dne obezity připravili po celé ČR akce pro širokou veřejnost, a to v týdnu od 2. do 6. 3. Tyto akce se konají ZDARMA či za symbolickou cenu.

1.  Konzultace a měření složení těla po celé ČR zdarma
Jak jste na tom právě vy? Zjistěte složení svého těla a využijte krátké konzultace u odborníků společnosti STOB. Odnesete si nejen výsledky analýzy složení těla, ale i první úkol, na kterém začnete pracovat, a edukační materiál.
Objednejte se na měření složení těla u lektora STOBu ve svém regionu.

2.  Pohybové aktivity zdarma
Odborníci STOBu a instruktoři sítě Nordic Walking Point (NWP) pro vás připravili i různé pohybové aktivity.
Přihlaste se na některou z pohybových lekcí či lekci NW u instruktora STOBu ve svém regionu.

3.  Workshopy a přednášky v Praze, Brně a dalších městech
Přijďte si poslechnout přednášku, diskutovat a sdílet své zkušenosti na téma JAK ZDRAVĚ ZHUBNOUT nebo se naučte vychutnávat každé sousto pomocí techniky mindful eating (všímavé jedení). Přednášky a workshopy jsou ZDARMA či za symbolický poplatek.

Přihlaste se včas na workshopy v Praze
Ku příležitosti Světového dne obezity pořádáme v Praze hned čtyři workshopy, které jsou ochutnávkou kurzů zdravého hubnutí. Workshopy povedou lektorky STOBu.

Přednáška: Zdravé hubnutí z pohledu výživy a psychiky
Ku přiležitosti Světového dne obezity jsme pro Vás v Praze rovněž připravili netradiční přednášku, která Vám na otázku „Co je potřeba ke zdravému a úspěšnému hubnutí?“ nabídne hned dva úhly pohledu – pohled nutriční terapeutky a pohled psychologický.
Přihlásit se na přednášku můžete zde.
Přednáška je zpoplatněna symbolickou částkou 100 Kč. 

Více informací na www.stob.cz.

 

Zdroj: Společnost pro výživu