Bezpečnost potravin

Studenti z jihomoravských Boskovic obhájili vítězství v soutěži Pohár ústředního ředitele SVS

Vydáno: 29. 10. 2019
Autor: SVS

Tisková zpráva SVS

Vítězem třináctého ročníku vědomostní a dovednostní soutěže středních škol s veterinárním zaměřením Pohár ústředního ředitele Státní veterinární správy (SVS) se stejně jako v minulém roce stali studenti Vyšší odborné školy ekonomické a zdravotnické a Střední školy z jihomoravských Boskovic. Jednalo se již o třetí vítezství této školy v historii soutěže. Cenu vítěznému týmu předal ve středu 23. 10. osobně ústřední ředitel SVS Zbyněk Semerád.

Soutěž se od 20. 10. do 23. 10. 2019, tak jako v předchozích letech, uskutečnila ve Školicím středisku Státního veterinárního ústavu Praha v Lysolajích. Kromě vítězné školy se letos soutěže účastnili reprezentanti dalších šesti středních škol s veterinárním zaměřením z České republiky a jedné ze Slovenska.

Čtyřčlenná družstva studentů se postupně utkala ve čtyřech soutěžních disciplínách – prezentaci v českém a anglickém jazyce na téma „Kraj, město a škola, kde studuji“, písemném testu odborných znalostí, praktické části v laboratořích.  Závěrečná prezentace na téma „Mé budoucí odborné zaměření a mé dosavadní veterinární vzdělání v praxi, s možností využití mé ročníkové práce nebo jiné veterinární činnosti“. Soutěžící byli hodnoceni pětičlennou odbornou porotou složenou ze zástupců VFU Brno, SVS a ÚSKVBL. Její předsedkyní byla doc. MVDr. Bohuslava Tremlová, Ph.D., děkanka Fakulty veterinární hygieny a ekologie Veterinární a farmaceutické univerzity v Brně.

Zvláštní cenu hodnotitelské komise za nejpozoruhodnější výkon jednotlivce obdržel Nikolas Király, který reprezentoval školu ze slovenských Košic. Porotu zaujal výsledkem písemného testu, svým počínáním při plnění praktických úkolů i prezentací na odborné téma.

Musím opět velice ocenit kvalitu předvedených individuálních i týmových výkonů a úroveň prezentací soutěžících, která byla opět vysoká. Věřím, že většina soutěžících bude ve studiích veterinárních oborů pokračovat i po maturitě a roste nám v nich nová generace kvalitních veterinárních lékařů, ať už soukromých či úředních,“ zhodnotil letošní ročník soutěže ústřední ředitel SVS Zbyněk Semerád.

 

Pořadí na prvních třech místech:

1. Vyšší odborná škola ekonomická a zdravotnická a Střední škola Boskovice
2. Stredná odborná škola veterinárna Košice – Barca
3. Tauferova střední odborná škola veterinární Kroměříž

 

Petr Vorlíček
tiskový mluvčí SVS

Zdroj: SVS