Bezpečnost potravin

Stránky zemědělského rezortu slouží i veřejnosti. Užitečné informace najde na desítkách zajímavých webů

Vydáno: 16. 3. 2023
Autor: Ministerstvo zemědělství

Tisková zpráva MZe – Webové stránky Ministerstva zemědělství (MZe) a dalších institucí zemědělského rezortu neslouží jen odborné veřejnosti, ale všem občanům. Poskytují cenné rady o potravinách, jejich složení, o péči o lesy, rostliny a nabízejí i programy pro školy nebo informují o zajímavých místech pro výlety.

Stovky tisíc návštěvníků využijí každoročně bezplatné weby zemědělského rezortu, které jsou zaměřené i na poskytování populárně-naučných informací. Stránky připravují zaměstnanci MZe i dalších rezortních institucí a průběžně je aktualizují. Mnohé obsahují interaktivní prvky, jako jsou mapy, soutěže nebo hry.

Mezi už zavedené weby patří například Potraviny na pranýři, které informují o výsledcích kontrol potravin Státní zemědělské a potravinářské inspekce. Lidé můžou využít i stránky věnované kvalitě potravin, jejich složení a potravinovém značení na webu MZe.

„Stránek o kvalitě potravin je na internetu mnoho, bohužel ne všechny přinášejí seriózní a pravdivé informace. U našich stránek bezpecnostpotravin.cz nebo viscojis.cz má čtenář jistotu, že zde najde údaje, které jsou relevantní, podpořené vědeckými výzkumy a sepsané specialisty na dané obory,“ řekl Jindřich Fialka, vrchní ředitel Sekce potravinářské MZe.

Užitečným pomocníkem s orientací v kvalitních potravinách jsou weby akademiekvality.cz, regionalnipotravina.cz, eklasa.cz nebo myjsmebio.cz. Lesy ČR zase na svých stránkách nabízejí tipy na zajímavé výlety i s mobilní aplikací. Rady pěstitelům a zahrádkářům najde veřejnost na webu Ústředního kontrolního a zkušebního ústavu zemědělského.

Informace o užitečných webech zveřejní MZe jako seriál na svých sociálních sítích Facebook a Instagram.

Zajímavé stránky určené i pro veřejnost jsou například tyto:


Vojtěch Bílý
tiskový mluvčí Ministerstva zemědělství


Zdroj: Ministerstvo zemědělství