Bezpečnost potravin

Spotřebitelská soutěž SZIF s Klasáčkem – až do 2. ledna

Vydáno: 11. 10. 2021
Autor: SZIF

Tisková zpráva SZIF

Dne 4. října odstartovala velká spotřebitelská soutěž s názvem „Stříhejte kolem dokola“ pod záštitou Státního zemědělského intervenčního fondu (SZIF). Cílem je podpora kvalitních produktů označených značkami kvality jako je např. Klasa, Bio, Regionální potravina. Hlavní cenou je roční zapůjčení 3 osobních automobilů. Soutěž potrvá až do 2. ledna 2022.

Češi rádi soutěží a také čím dál více při nákupu potravin upřednostňují kvalitu, jak vyplývá z průzkumu agentury STEM/MARK. 84 % dotázaných preferuje při výběru potravin čerstvost a zralost. Výzkum potvrdil důležitost značek kvality při rozhodování během nákupu potravin. I letos dominuje Klasa, kterou podle výzkumu zmiňovalo 90 % dotazovaných, Regionální potravinu označilo 59 %.

„Jsme rádi, že spotřebitelé znají značky kvality potravin a že v ně mají důvěru. I proto jsme se rozhodli uspořádat již tradiční podzimní spotřebitelskou soutěž, Stříhejte kolem dokola, která spočívá v edukaci a vede spotřebitele k nákupu kvalitních produktů,“ uvedla Luďka Raimondová, tisková mluvčí SZIF. Soutěžící mohou získat různé výhry. Hlavní výhrou jsou tři osobní automobily ŠKODA KAROQ k ročnímu zapůjčení. Účastníci se však mohou také těšit na drobné kuchyňské spotřebiče či poukázky na nákup kvalitních potravin. „V loňském ročníku soutěže, i přes velmi složitou pandemickou situaci, zaslali soutěžící téměř 180 000 platných herních karet, tedy více než 7 milionů vystřižených log značek kvality,“ doplnila Raimondová.

Jak se zúčastnit soutěže?

Podmínkou pro účast v soutěži je získat hrací kartu, která je mimo jiné ke stažení na webu akademiekvality.cz nebo vytištěná ve vybraných prodejnách obchodních řetězců. Do ní budou soutěžící nalepovat celkem 40 vystřižených soutěžních značek kvality potravin (např. Klasa, Regionální potravina, Bio „zebra“, EU „Bio list“, Chráněné označení původu, Chráněné zeměpisné označení). Až bude karta zaplněná, je třeba ji odeslat poštou na adresu organizátora. Podrobnější informace o soutěži včetně herní karty naleznete na akademiekvality.cz.

Perfektní kvalitu našich potravin potvrdilo mezinárodní srovnání

Zájem české populace o kvalitní výrobky nutí naše výrobce, aby své produkty neustále zdokonalovali. Tento pozitivní trend potvrdily také poslední výsledky tzv. Indexu globální potravinové bezpečnosti. Každý rok podle něj sestavuje britský týdeník The Economist žebříček zemí, ve které se zohledňuje nejen kvalita potravin, ale také jejich dostupnost, bezpečnost a stav přírodních zdrojů. My jsme letos skončili na 5. místě. Dokonce i Německo, které se nám často dává za vzor, bylo až na 13. místě.

Oddělení tiskové SZIF 

 

Zdroj: SZIF