Bezpečnost potravin

Soutěž hravě žij zdravě slaví 10. výročí

Vydáno: 22. 9. 2016
Autor: PK ČR

Odstartoval již desátý ročník kurzu Hravě žij zdravě pro páté ročníky ZŠ.

Když přišly lektorky sdružení STOB na nápad motivovat děti ke zdravému životnímu stylu pomocí moderních technologií, sotva by je napadlo, že soutěžní internetový kurz Hravě žij zdravě vydrží v oblibě školáků deset let.

A právě 19. 9. 2016 odstartoval již desátý ročník kurzu Hravě žij zdravě, jehož primárním cílem je preventivní působení na žáky základních škol proti vzniku nadváhy a obezity. Celý vzdělávací proces probíhá online v pěti lekcích a praktickém Deníčku. „Takové výročí si zaslouží řádně oslavit. Dárky ale dostanou učitelé a žáci, a to v podobě otevření nové lekce,“ říká Eva Říhová k novinkám v projektu. Přidaná lekce se zaměřuje na sůl a cukr v jídelníčku, na nakupování potravin, jejich skladování a plýtvání s nimi.

Kurz je propojený se soutěží pro páté ročníky základních škol o ceny podporující aktivní životní styl. „K dalším významným změnám v kurzu patří prodloužení soutěžní části skoro o měsíc tak, aby vánoční svátky nenarušily dokončení všech lekcí,“ informuje Říhová.

Podobně jako v předchozích letech budou za svou práci a motivaci páťáků odměněni i učitelé vítězných tříd. Soutěžní část byla zahájena 19. 9. 2016 na www.soutez.hravezijzdrave.cz a potrvá do 22. 1. 2017. Nesoutěžně je kurz přístupný všem generacím se zájmem o zdravý životní styl.

Hlavními partnery jsou Potravinářská komora ČR, Česká technologická platforma pro potraviny a společnost Plastkon product s.r.o. Odborným garantem je společnost STOB. Desátý ročník projektu Hravě žij zdravě 2016 byl podpořen z dotačního programu Ministerstva zdravotnictví ČR: Národní program zdraví – Projekty podpory zdraví.
 

Eva Říhová, projektová manažerka
T: 737 385 943
E: info@hravezijzdrave.cz
W: http://www.soutez.hravezijzdrave.cz/

Z37-Tiskova_informace-20160915.pdf [241.10 KB]

Zdroj: Potravinářská komora ČR