Bezpečnost potravin

Série minipořadů Všežralovo bistro – ke zhlédnutí

Vydáno: 2. 6. 2021
Autor: Ministerstvo zemědělství

Série obsahuje 72 samostatných dílů zaměřených na zdravou výživu.

„Všežralovo bistro“ je série zábavněedukativních minipořadů (videí), tematicky zaměřených na správnou výživu, stravování a prevenci před nemocemi z potravin. Realizaci těchto výukových minipořadů finančně podpořilo Ministerstvo zemědělství. Celá série obsahuje 72 samostatných videí, která jsou určena ke zhlédnutí především žákům základních škol.

Videa nejen pobaví, ale také poradí, co máme jíst, abychom byli zdraví, cítili se dobře a naše tělo správně fungovalo. Videa nás seznámí se základy správné výživy a s prevencí před nemocemi z potravin. Dozvíme se také o důležitosti konzumace čerstvého ovoce a zeleniny a o kvalitních českých regionálních potravinách.

Celou sérii minipořadů „Všežralovo bistro“ vysílala Česká televize v období od 3. 8. do 12. 11. 2020 na programu ČT1 (délka trvání jednoho díluvidea je cca 2 minuty). 

 

 

Sérii minipořadů „Všežralovo bistro“ naleznete také v kategorii VIDEA, která se nachází v levém menu hlavní strany webových stránek bezpecnostpotravin.cz:

 

V kategorii VIDEA jsou ke zhlédnutí výuková videa pro žáky 1. stupně ZŠ, videa a videokomentáře pro studenty SŠ a žáky 2. stupně ZŠ, videa s ukázkami výukových hudebních představení a další videa pro spotřebitele se společnou tematikou zdravého stravování a bezpečnosti potravin.