Bezpečnost potravin

Promítání Well fed odloženo na říjen 2021

Vydáno: 5. 5. 2021
Autor: BIOTRIN

Informace organizace BIOTRIN o filmu - příběhu o GMO

S ohledem na aktuální epidemiologickou situaci se promítání filmu WELL FED s následnou diskuzí posouvá na podzim tohoto roku, konkrétně na 21. října 2021.

Promítání je naplánováno od 17. hodin v Národní technické knihovně (Ballingův sál) v Praze – Dejvicích, Studentská 13. Po promítání bude následovat diskuze, a to i za přítomnosti holandských tvůrců filmu – Hidde Boersma a Karsten de Vreugd, kteří přislíbili svoji účast.

Všichni zájemci o promítání jsou srdečně zváni (film je s českými titulky)! Vstup je zdarma a registrace není nutná. 

Film WELL FED aneb Opravdu nakrmeni!?

K čemu jsou dobré geneticky modifikované plodiny (GMO)? Potřebujeme je vůbec v Evropě? Není lepší chovat se „předběžně opatrně“ a držet se od nich dál?

Pokud si kladete tyto a podobné otázky, je tu právě pro vás film Well fed z roku 2017. Natočili jej holandští tvůrci, přátelé Hidde Boersma a Karsten de Vreugd. Ti se pustili do vyprávění příběhu o GMO, jenž se málokdy dostane k široké veřejnosti. Autoři filmu v něm dávají prostor pro vyjádření různým stranám – pěstitelům, spotřebitelům, výzkumníkům, environmentálním organizacím a dalším.

A BIOTRIN k filmu připravil české titulky (spouštějí se na obrazovce vpravo dole pod označením „CC“ a výběrem „čeština“).

Samotný film můžete spustit kliknutím na následující obrázek nebo s pomocí odkazu: https://vimeo.com/188913344.

Na vimeo.com je také dostupná krátká ukázka k filmu: https://vimeo.com/218202172

Zdroj: BIOTRIN