Bezpečnost potravin

Promítání filmu Well fed – 21. října

Vydáno: 18. 10. 2021
Autor: BIOTRIN

Promítání filmu s následnou diskuzí se uskuteční ve čtvrtek 21. října 2021.

Promítání filmu WELL FED je naplánováno od 17. hodin v Národní technické knihovně (Ballingův sál) v Praze – Dejvicích, Studentská 13. Po promítání bude následovat diskuze, a to i za přítomnosti holandských tvůrců filmu – Hidde Boersma a Karsten de Vreugd, kteří přislíbili svoji účast.

Všichni zájemci o promítání jsou srdečně zváni (film je s českými titulky)! Vstup je zdarma a registrace není nutná. 

Celou akci také bude možné sledovat v rámci on-line přenosu na Zoomu pomocí následujících údajů – lze se připojit 21.10. od 16:30:
  *   Meeting ID: 879 5195 7999
  *   Passcode: hqDD6X.

 

Film WELL FED aneb Opravdu nakrmeni!?

K čemu jsou dobré geneticky modifikované plodiny (GMO)? Potřebujeme je vůbec v Evropě? Není lepší chovat se „předběžně opatrně“ a držet se od nich dál?

Pokud si kladete tyto a podobné otázky, je tu právě pro vás film Well fed z roku 2017. Natočili jej holandští tvůrci, přátelé Hidde Boersma a Karsten de Vreugd. Ti se pustili do vyprávění příběhu o GMO, jenž se málokdy dostane k široké veřejnosti. Autoři filmu v něm dávají prostor pro vyjádření různým stranám – pěstitelům, spotřebitelům, výzkumníkům, environmentálním organizacím a dalším.

A BIOTRIN k filmu připravil české titulky (spouštějí se na obrazovce vpravo dole pod označením „CC“ a výběrem „čeština“).

Samotný film můžete spustit kliknutím na následující obrázek nebo s pomocí odkazu: https://www.youtube.com/watch?v=ew7AsEoDUyM.

Zdroj: BIOTRIN