Bezpečnost potravin

Projekt Právní pomoc potravinám stále běží

Vydáno: 20. 10. 2020
Autor: PK ČR a PEYTON legal

Tisková zpráva PK ČR

Projekt Právní pomoc potravinám si dává za cíl v nelehké době pandemie koronaviru (COVID-19) poskytnout českým provozovatelům potravinářských podniků a ostatním producentům potravin, kteří jsou zasaženi aktuální krizí, bezplatné právní poradenství nejen o základních právních otázkách souvisejících se současnou situací, ale i o specificky zaměřených dotazech vztahujících se na konkrétní situaci potravinářů. Projekt se osvědčil již při první vlně pandemie a zaznamenal četné dotazy z řad potravinářů, nadto se podařilo stejný koncept rozšířit i za hranice České republiky – na Slovensko.

Společný projekt spustili Potravinářská komora ČR a PEYTON legal advokátní kancelář již během první vlny pandemie a lze jej nalézt na webu https://help.potravinycesko.cz/. Web Právní pomoc potravinám, který PEYTON legal provozuje v rámci svých pro bono aktivit, obsahuje databázi zadaných právních otázek a daných odpovědí řazenou do jednotlivých témat. Databáze je vytvářena z jednotlivých dotazů a lze v ní vyhledávat. Mezi časté a aktuální dotazy patří mimo jiné výklad konkrétních mimořádných opatření Vlády ČR či jiných orgánů či právní porady týkající se pracovního práva či podpůrných projektů pro podnikatele.

„Provozovatelé potravinářských podniků museli v minulosti i v současné době reagovat velice rychle na vývoj situace a na opatření vlády. Navíc se nyní opět zásadním způsobem snížila poptávka po jejich výrobcích, což musí také adekvátně řešit“, říká Dana Večeřová, prezidentka Potravinářské komory České republiky. Dana Večeřová dodala, že ne vždy jsou mimořádně přijatá opatření zcela jasná a provozovatelé mají ve vztahu k těmto opatřením ještě řadu doplňujících dotazů. Potravinářská komora ČR vítá společnou iniciativu a věří, že napomůže v této nelehké době zajistit bezproblémový a plynulý provoz a chod potravinářských podniků. 

 

 

Zdroj: PK ČR