Bezpečnost potravin

Přijďte za námi na Den zdraví na Karlově náměstí – pozvánka SZÚ

Vydáno: 30. 7. 2021
Autor: Ministerstvo zdravotnictví, SZÚ

Den zdraví pořádá Ministerstvo zdravotnictví ve spolupráci se SZÚ již tuto sobotu 31. 7. 2021.

Už jste se někdy prošli s alkoholovými brýlemi? Víte jak správně odstranit klíště? Chcete vidět, jaké bakterie máte na rukou a předmětech denní potřeby? Přijďte do stánků, kde Státní zdravotní ústav pro Vás připravil tyto i další zajímavé pokusy a informace. Najdete nás tuto sobotu 31. července 2021 od 9 do 18 hodin na Karlově náměstí v Praze 2 v blízkosti Všeobecné fakultní nemocnice. Den zdraví pořádá Ministerstvo zdravotnictví ČR.  

Odborníci Státního zdravotního ústavu jsou připraveni ve třech stáncích na Dni zdraví, aby Vám poskytli mnoho zajímavých informací a předvedli alespoň malou část naší práce. 

Můžete si s námi vyzkoušet, jak se cítí člověk pod vlivem alkoholu nebo spánkového deficitu. Tyto stavy simulují speciální brýle. Při jejich použití Vás pohlídají naši specialisté. 

Nabídneme i zcela praktické letní rady, na modelu Vás naučíme správně odstraňovat klíště a také vám názorně ukážeme, kolik cukru dostáváte do těla s běžnými chlazenými limonádami a dalšími nápoji. 

Poradíme také, jak si opravdu účinně umýt ruce. Zda se vám to povedlo, to si zkontrolujete pod speciální UV lampou, která odhalí, co na vašich rukách zůstalo.

Na celý den připravilo ministerstvo zdravotnictví bohatý zdravotní i kulturní program. V parku na Karlově náměstí (mapa) pro Vás bude připraveno na dvě desítky stánků, ve kterých budete moci podstoupit základní preventivní vyšetření, například vyšetření tlaku, zraku, složení těla, hladiny cukru v krvi či znamének. Odborníci jsou zde připraveni poradit v oblasti výživy, odvykání kouření, správného cvičení i v oblasti prevence onkologických onemocnění.  

V souvislosti s pandemií koronaviru nebude na akci chybět očkovací místo ve speciálním autobusu v barvách kampaně Udělejme tečku za koronavirem a odběrové místo pro antigenní testování. 

Den zdraví bude zakončen koncertem kapely Support Lesbiens.

Program Dne zdraví:

  9:00                           Otevření akce pro veřejnost

10:00                           Zahájení akce ministrem zdravotnictví

10:30 a 13:30              Prezentace práce psů Celní správy odhalující koronavirus

11:45                           Ukázka první pomoci

16:00                           Koncert kapely Support Lesbiens

18:00                           Ukončení akce

 

Zdroj: SZÚ