Bezpečnost potravin

Prazdroj spouští webové stránky o odpovědné konzumaci

Vydáno: 9. 4. 2009
Autor: berankova1

Společnost Plzeňský Prazdroj spouští nové webové stránky www.napivosrozumem.cz

Společnost Plzeňský Prazdroj představuje dvě novinky v rámci odpovědného přístupu k otázkám konzumace piva. Tou první jsou internetové stránky www.napivosrozumem.cz, na kterých se návštěvníci dozví o zdravotních účincích alkoholu na organismus, ale také o tom, jak ho odpovědně konzumovat. Druhou novinku představí Prazdroj na všech reklamních materiálech a na pivních etiketách, kde se objeví právě adresa těchto webových stránek. Ta nejenže odkazuje na cenný zdroj informací, ale je také apelem k odpovědné konzumaci.
Stejná pravidla jako Plzeňský Prazdroj uplatní i další evropské firmy patřící do pivovarské společnosti SAB-Miller. Mezinárodní verze stránek www.alcoholtalking.com se postupně objeví na internetu kromě angličtiny i v italštině, španělštině, ruštině a polštině.
Alkohol je přirozenou součástí společenského života už po tisíce let. Vědecké studie navíc dokazují, že střídmá konzumace může mít pozitivní vliv na lidské zdraví. Na druhou stranu může ale ohrožovat životy či zdraví lidí, a to v případech , jako je řízení motorových vozidel, anebo v souvislosti s nadměrnou konzumací. A právě o takových situacích mimo jiné informují stránky.
Napivosrozumem.cz nabízí také informace o odpovědném přístupu nejen Plzeňského Prazdroje, ale všech společností SAB-Miller po celém světě. Např. inzeráty firem SAB-Miller musejí být umísťovány v novinách a časopisech, jejichž čtenářská obec je alespoň ze 70 % tvořena zletilými. Billboardy nejsou umísťovány v okolí škol.
V Česku firma navíc podporuje službu Promile Info, která by měla napovídat řidičům, kdy sednout za volant a kdy ne.

Potravinářský zpravodaj, X, 2009, č.3, s.19
Další čísla Potravinářského zpravodaje zde