Bezpečnost potravin

Poznejte českou myslivost na Národních mysliveckých slavnostech na Ohradě

Vydáno: 30. 7. 2021
Autor: NZM Ohrada

V sobotu 31. července ožije zámek Ohrada Národními mysliveckými slavnostmi a v neděli 1. srpna Dětským mysliveckým dnem.

Poznejte českou myslivost na Národních mysliveckých slavnostech na Ohradě

V sobotu 31. července ožije zámek Ohrada tradičními Národními mysliveckými slavnostmi a následně v neděli 1. srpna Dětským mysliveckým dnem. Uvidíte myslivecké činnosti, s nimiž se běžně nesetkáte. Svou práci představí sokolníci, kynologové i vábiči zvěře. Ti nejlepší se dokonce utkají o titul mistra republiky ve vábení jelenů. Vyhlášena bude soutěž Honitba roku a předána budou nejvyšší myslivecká vyznamenání. Své koně předvede i Národní hřebčín Kladruby při ukázce tandemu v sedle a Zemský hřebčínec Písek ukáže přibližování dřeva koňmi.

Akce se koná od 9 do 17 hodin a vstup je zdarma!

Děti se mohou těšit na myslivecké hry, exkurzi do Staré obory nebo v neděli na naučnou stezku. Na své si přijdou i milovníci dobrého jídla. Na nádvoří i před zámkem se budou podávat zvěřinové speciality a čepovat myslivecká piva.  Neměli byste si nechat ujít soutěže o nejhezčí klobouk, házení flinty do žita ani tradiční myslivecký průvod, který vyráží v sobotu v půl dvanácté z louky u zámku. V sobotu vystoupí populární trubačská kapela Markazíni i cimbálová muzika Lidový myslivecký sbor.

Zajímavý program pro celou rodinu během mysliveckých slavností vám umožní poznat myslivost a myslivce i jinak než jako tajemné postavy v zeleném na procházkách v lese. Myslivost jsou znalosti, myslivost je umění, myslivost jsou tradice. Přijeďte na Ohradu a poznejte myslivost zblízka a všemi smysly.

Národní myslivecké slavnosti pořádá Českomoravská myslivecká jednota ve spolupráci s okolními okresními mysliveckými spolky, Národním zemědělským muzeem a Ministerstvem zemědělství. Záštitu nad celou akcí převzal ministr zemědělství Miroslav Toman.

 Miroslav Toman.

MYSLIVECKÉ SLAVNOSTI

 

DĚTSKÝ MYSLIVECKÝ DEN

SOUTĚŽ KLOBOUK

Více informací, fotogalerie, soubory ke stažení – viz Poznejte českou myslivost na Národních mysliveckých slavnostech na Ohradě – Národní zemědělské muzeum, s. p. o. (nzm.cz)

Zdroj: nzm.cz