Bezpečnost potravin

Poznej svého farmáře na Kozí farmě ZERLINA

Vydáno: 6. 8. 2014
Autor: MZe

Nový projekt Ministerstva zemědělství (MZe) s názvem Poznej svého farmáře zavítá do Zlínského kraje na Kozí farmu ZERLINA.

Druhou zastávkou projektu Poznej svého farmáře bude 9. 8. Kozí farma Zerlina. Návštěvníci budou moci ochutnat výrobky z místní farmy, ale i produkci zemědělců z okolí, nakoupit kvalitní potraviny z regionu a podívat se, jak farmáři hospodaří a vyrábí skvělé lahůdky.

Datum: 9. 8. 2014
Místo konání: Eko farma ZERLINA, Hážovice 2070, 756 61 Rožnov pod Radhoštěm
Organizátor: ZERLINA s.r.o.
Kontakt: tel.: 571 610 115, 728 655 132, e-mail: info@zerlina.cz

Rodinná ekologická farma Zerlina je zaměřená na výrobu kvalitních certifikovaných bio produktů z kozího mléka. Farma se specializuje na faremní prodej ze dvora a agroturistické aktivity, které zpřístupňují návštěvníkům řemeslné a kulturní tradice Valašska, a současně seznamují návštěvníky se životem na Valašsku dnes. Na farmě chovají kozy hnědé krátkosrsté, které jsou součástí českého genofondu. Kozí stádo nyní čítá na 40 kusů koz a dva plemenné kozly. Kozy tráví většinu svého aktivního dne na faremních pastvinách v kopcích nad farmou. Ráno a večer se kozy dojí, a nadojené mléko se přes den zpracovává v minimlékárně v areálu farmy.

Na Zerlinu můžete zavítat nejen za nákupy, ale i na exkurze a workshopy, využít můžete zážitkové programy s ubytováním přímo na farmě.

V nabídce najdete mimo různých druhů sýrů i pasterované a nepasterované kozí mléko, syrovátku a jogurty, vše v kvalitě BIO.  Měkké druhy kozích bio-sýrů jsou vhodné do pomazánek a salátů, polotvrdé sýry jsou vhodné na zapékání, zrající sýry k pivu, vínu i na grilování. Specialitou farmy jsou zrající kozí bio sýry – Beskyd, Pepin a Gabrin.  Beskyd je poctivý valašský polotvrdý zrající sýr pod kůrkou, který zraje 2 měsíce, Gabrin a Pepin zrají pod různými druhy ušlechtilé plísně 3-4 týdny. Sýry Beskyd a Gabrin získaly ocenění v gastronomické soutěži o nejlepší Valašský sýr.

Plakát zde

Více informací zde


Kde ještě můžete Poznat svého farmáře
:

Ma-Ma rodinná mlékárna Úhořilka (Kraj Vysočina) – 23. 8.
Farma pod Lipou (Královéhradecký kraj) –  30. 8.
EKO Sady Komňa (Zlínský kraj) – 13. 9.


Zdroj:  Ministerstvo zemědělství