Bezpečnost potravin

Poznej svého farmáře – Farma Liška

Vydáno: 7. 8. 2020
Autor: Ministerstvo zemědělství

Akce se koná 8. 8. 2020 na farmě Liška ve Smyslově u Tábora.

Ministerstvo zemědělství zve na letošní první zastávku v rámci projektu Poznej svého farmáře do malebného kraje rybníků a venkovských stavení jižních Čech, konkrétně na rodinnou farmu Liška do Smyslova u Tábora.

Akce se koná 8. 8. 2020 od 10.00 do 16.00 hodin.

Na farmě v rámci akce můžete spolu se svými dětmi zažít spoustu zábavy, ochutnat i nakoupit speciality z domácí produkce, poznat blíže farmu a také se seznámit s chovem dobytka, zvláště pak masného skotského plemene Galloway.

Rodinná farma Liška vznikla doslova na zelené louce a to v roce 2001 se svým prvním zakoupeným pozemkem o rozloze 1 ha. Nyní má tato farma až 120 ha (70 ha orné půdy, 50 ha luk). V prosinci roku 2016 začala s produkcí uzenin a díky tomu byla pořízena i pojízdná prodejna, která v současné době navštěvuje až 80 obcí na celém táborském okrese. Na farmě byl téhož roku také otevřen farmářský obchod, kde se prodávají vlastní výrobky, tedy zvláště vepřové a hovězí maso i uzené produkty z této farmy.

Máte tedy nyní jedinečnou příležitost navštívit a poznat tuto rodinnou farmu z jižních Čech zcela jinak, takříkajíc zevnitř, a to v rámci letošní první etapy projektu Poznej svého farmáře.

 

Příloha

 

 

Zdroj: Ministerstvo zemědělství