Bezpečnost potravin

Potravinářský veletrh SALIMATECH, 7.-9. února 2023

Vydáno: 7. 2. 2023
Autor: Veletrhy Brno

Ve dnech 7.-9. února 2023 probíhá na brněnském výstavišti mezinárodní veletrh pro potravinářství a gastronomii SALIMATECH.

Mezinárodní veletrh pro potravinářství a gastronomii SALIMATECH je poprvé určen zejména odborníkům, což má přinést více prostoru pro navazování kontaktů i prezentaci moderních technologií.  

Všechny hlavní obory potravinářství najdete na jednom místě

Nový koncept pod značkou SALIMATECH zahrnuje nejen zmíněné moderní technologie pro výrobu potravin a automatizaci v potravinářství. Své místo zde mají i specializované obory, které jsou tradiční součástí potravinářských veletrhů. Zastoupeny jsou potřeby pro mlynářství, pekařství a cukrářství, zařízení pro zpracování potravin a nápojů, vybavení gastro provozů a hotelů i technologie pro vinařství. Nechybí ani nabídka potravin, přísad a nápojů se zaměřením na velkoobchodní prodej.  

Gastronomické show se známými kuchaři a cukráři
Vystavovatelé na svých expozicích připravili zajímavý program složený z kulinářských show a workshopů. Lidé tak v praxi uvidí, jak fungují moderní potravinářské technologie a seznámí se s výhodami, které lze využít v profesionálních kuchyních. V expozici společnosti Retigo se ve středu 8. února uskuteční show s Markétou Krajčovičovou, která je známá z televizního pořadu Božské dorty od Markéty. Zájemcům ukáže krásu cukrářského řemesla v kombinaci s pecí DeliMaster od firmy Retigo. Další program se koná v expozici značky Debic, kde se představují ambasadoři této značky. Připraveny jsou ukázky přípravy dezertů, zmrzlin i mléčných koktejů. Pekařskou show chystá i společnost JAROSPOL Technology, kdy každou hodinu jejich vlastní pekař vsadí do pece čerstvé těsto nejrůznějších tvarů a chutí. Návštěvníci tak mají možnost vidět nejen techniku, ale i metodu zpracování a hotový výrobek.
Obchodní platforma pro potravinářský průmysl
Potravinářské veletrhy mají v Brně dlouholetou tradici a řadí se ke specializovaným výstavám s nejdelší historií v České republice. V průběhu let se veletrhy postupně vyvíjely a důraz byl stále více kladen na prezentaci technologií a odborné zaměření veletrhu. Současný ročník je tomuto žádanému charakteru ze strany firem zcela přizpůsoben. Průzkumy realizované mezi návštěvníky potravinářských veletrhů ukázaly, že 77 % z nich má vliv na rozhodovací proces ve firmách a 56 % pracuje ve vedoucí pozici. Průměrně tráví návštěvníci na veletrhu 6 hodin.
SALIMATECH se koná souběžně s obalovým veletrhem EmbaxPrint 
Vysoké procento produkce obalového průmyslu směřuje právě do potravinářských firem. Proto se souběžně s veletrhem SALIMATECH koná Mezinárodní veletrh obalů a tisku EmbaxPrint. Mezi přihlášenými firmami nechybí například ONDRÁŠEK INK-JET SYSTEM, Arcon Machinery, Golpretech Czech Republic, Videojet Technologies Czechia, CYKLOS Choltice, Bottling Printing, Vekamaf, SOPACK, Ink Jet Servis nebo HENNLICH. EmbaxPrint je lákavý i svým doprovodným programem např. vzorovou balicí linkou Packaging Live, která ukazuje kompletní proces balení v praxi.