Bezpečnost potravin

Pojízdná prodejna plná regionálních potravin opět vyjíždí do českých a moravských měst

Vydáno: 17. 9. 2021
Autor: Regionální potravina

Informace portálu Regionální potravina

Regionální potravina

Na dvouměsíční cestu vyrazila dnes speciálně upravená dodávka zásobená těmi nejkvalitnějšími potravinami z našich krajů. Více než šest desítek výrobků oceněných značkou Regionální potravina tak budou moci tentokrát zakoupit obyvatelé ve třech krajích – Jihomoravském, Olomoucké a Karlovarském.

Pojízdná prodejna, na které je z každé strany zelené logo symbolizující českomoravskou krajinu a motto Nakupujte srdcem, si tak najde cestu za co největším počtem lidí. Během dvou měsíců navštíví mnoho českých a moravských měst. Zaměří se na farmářské trhy, foodfestivalové akce, letní jarmarky či dožínky. První zastávka prodejny na kolech bude ve Vyškově, následovat bude Znojmo, Brno, Boskovice a další.

O příjezdu pojízdné prodejny s Regionálními potravinami informují vybrané regionální deníky, plakáty a v některých obcích i obecní rozhlas. Na návštěvníky čekají také ochutnávky a dárky při nákupu nad 200 Kč a 500 Kč. Průběžně aktualizovaný seznam měst, které navštíví pojízdná prodejna, najdete v sekci Akce na webu Regionální potraviny.

Logo Regionální potraviny v současné době má více než 400 výrobků z 13 krajů České republiky. Od roku 2010 ji Ministerstvo zemědělství uděluje jen těm nejkvalitnějším výrobkům, které mají vazbu na svůj kraj a jsou vyrobeny nejméně ze 70 % z místních surovin. To zaručuje jejich výjimečnou chuť a čerstvost.

                                                             

Zdroj: Regionální potravina