Bezpečnost potravin

Otevřena registrace do školení ITS FOOD 2024!

Vydáno: 17. 10. 2023
Autor: KM EFSA

Mezinárodní školení pro bezpečnější potraviny (International Training for Safer Food – ITS Food) je virtuální akce určená pracovníkům orgánů veřejné správy v zemích mimo EU, kteří se zabývají otázkami souvisejícími s bezpečností potravin. Pořadatelem je německý Spolkový úřad pro ochranu spotřebitele a bezpečnost potravin (BVL).

Školení se v roce 2024 bude konat online 26. – 29. března 2024 (pro účastníky z východní polokoule) a zaměřené bude na rezidua a kontaminanty.

Účast na školení je bezplatná.

Veškeré informace, vč. předběžného programu a registračního nástroje najdete na webu BVL. Registrace je možná do 30. listopadu 2023.


Požadavky na účastníky

  • Jste státní úředník, který se zabývá bezpečností potravin/veřejným zdravím.
  • Máte vzdělání v oboru biologie, chemie, potravinářské chemie, medicíny, veterinárního lékařství nebo v jiném relevantním oboru.
  • Máte již rozsáhlé odborné zkušenosti v oblasti bezpečnosti potravin a/nebo řízení rizik.
  • Máte velmi dobrou znalost anglického nebo francouzského jazyka (vyšší střední úroveň). Pracovním jazykem během školení bude angličtina. Ve druhém kole bude zajištěno tlumočení do francouzštiny.


O školení

ITS Food poskytne účastníkům hluboké znalosti o bezpečnosti potravin a o řízení rizik a krizovém řízení v Německu a Evropské unii. Školení se bude zabývat relevantními aspekty, které jsou klíčové pro komplexní řízení rizik pro bezpečnost potravin, krmiv a spotřebního zboží.

Odborníci z praxe z příslušných orgánů, úředních laboratoří a výzkumných institucí se podělí o své poznatky a zkušenosti, aby si účastníci zvýšili úroveň svých odborných znalostí, sdíleli a identifikovali osvědčené postupy v oblasti své práce, vyzkoušeli si různé nástroje pro různé úkoly a odnesli si domů znalosti, o které se budou moci podělit se svými kolegy. Účastníci se budou moci těšit z odborných znalostí na vysoké úrovni a praktické technické výměny a budou mít příležitost vybudovat nové sítě s kolegy z celého světa.

Zdroj: BVL