Bezpečnost potravin

Oslavy Velikonoc v Národním zemědělském muzeu v Praze a ve Valticích

Vydáno: 27. 3. 2015
Autor: MZe

Tisková zpráva Ministerstva zemědělství ze dne 26. 3. 2015.

Dvě akce ve dvou regionech připravilo Národní zemědělské muzeum (NZM) pro své návštěvníky při příležitosti oslavy Velikonoc. V pražské centrále NZM je na tento víkend připraven program pro děti i dospělé a v jihomoravských Valticích v úterý 31. března otevřou nový muzejní pavilon. Obě akce se konají pod záštitou ministra zemědělství Mariana Jurečky.

V Praze začnou oslavy velikonočních svátků v sobotu 28. března v 9 hodin. Na návštěvníky NZM, jehož zřizovatelem je Ministerstvo zemědělství, tradičně čeká kulturní program a praktické ukázky řemesel a zvyků, které s Velikonocemi bezprostředně souvisejí. A jak už to v NZM při těchto akcích bývá, zkrátka nepřijdou ani milovníci dobrého jídla a pití.

S chodskou velikonoční hudbou a tanci návštěvníky na muzejním dvorku seznámí Duo Eliana, které vystoupí ve 13.30 a v 15.30 hodin. Na stejném místě budou i trhovci a nabídka gastronomických specialit. Velký sál v přízemí muzejní budovy bude hostit ukázky tradičních řemesel a dovedností, které tentokrát předvede spolek Nepomucké kuchařinky spolu s Ateliérem HM.

O hudební doprovod se postará flašinetář Václav Janeček a harmonikářka Karolina Vlková. Nepomucké kuchařinky pro návštěvníky jako obvykle připravily ochutnávku klasických českých velikonočních dobrot. Všichni, kteří o víkendu na NZM přijdou, mohou využít možnosti prohlídky všech jeho expozic za snížené vstupné. Děti do 120 cm mají vstup zdarma.

Trochu jinak pojali oslavu přicházejících Velikonoc v Muzeu vinařství, zahradnictví a životního prostředí ve Valticích. Po letech přípravných prací a samotné stavby tam 31. března otevřou potřebný Pavilon výukových akcí. „Tato stavba samozřejmě znamená další využitelné prostory pro naše expozice, ale především, vzhledem ke svému účelu, zásadní rozšíření nabídky naší valtické pobočky,“ řekl generální ředitel NZM Milan Jan Půček.

Nový muzejní pavilon ve Valticích bude slavnostně otevřen v úterý 31. března v 16 hodin. Při té příležitosti se uskuteční i vernisáž výstavy a tvůrčí díly s názvem Paní kmotra, slyšte chásku, přicházíme na pomlázku.

V případě zájmu o další informace, kontaktujte pracovníka Oddělení prezentace a komunikace NZM Praha Petra Maška na tel. 720 306 476 nebo e-mailem na petr.masek@nzm.cz.

Zdroj:  MZe

Více informací: http://www.nzm.cz/aktualne/