Bezpečnost potravin

Nové číslo bulletinu Svět biotechnologií – NBT a klimatická změna

Vydáno: 3. 11. 2022
Autor: BIOTRIN

Organizace BIOTRIN vydala speciální číslo bulletinu Svět biotechnologií.

Klimatické změny a nedostatek potravin – dva zásadní, vzájemně propojené faktory, které trápí lidstvo. Jak lze snížit dopady nepříznivých vlivů a předejít tomu, aby se potravinová krize, jíž trpí především rozvojové země, neprohlubovala? Možná dílčí i globální řešení přináší nezastavitelný vědecký pokrok a vývoj moderních technologií, mezi něž spadají i nové techniky šlechtění (NBT).

Tématu potenciálu NBT ke snížení dopadů či prevenci klimatických změn byla věnována konference pořádaná spolkem BIOTRIN a VŠCHT v Praze dne 26. května 2022. V návaznosti na konferenci se jím podrobně zabývá i naše letošní speciální číslo bulletinu Svět biotechnologií „NBT – naděje v boji s klimatickou změnou„.

Dozvíte se v něm, jaká je aktuální situace ve světě, které NBT mají největší potenciál pro úpravy plodin odolných vůči suchu, zasolení půd nebo výkyvům teplot, i konkrétní příklady takových plodin. Dále je shrnuta současná situace v Africe, která je na zemědělství a zpracovatelském průmyslu silně závislá a která je otevřena pěstování NBT plodin. Poslední kapitola shrnuje regulaci NBT ve světě. 

Speciální číslo Světa biotechnologií „NBT – naděje v boji s klimatickou změnou“ najdete ke stažení níže.

Přejeme Vám zajímavé čtení!

 

Zdroj: BIOTRIN