Bezpečnost potravin

Nová publikace „GMO BEZ OBALU“

Vydáno: 10. 9. 2012
Autor: MZe, Ing. Zuzana Stratilová

Odbor bezpečnosti potravin Ministerstva zemědělství vydal v letošním roce publikaci věnovanou geneticky modifikovaným organismům.

Odbor bezpečnosti potravin Ministerstva zemědělství vydal v letošním roce publikaci věnovanou geneticky modifikovaným organismům. Problematika GMO je stále na evropské úrovni kontroverzním tématem, které ne vždy je prezentováno nezaujatě a s ohledem na dosavadní vědecky podložené studie. Proto odbor bezpečnosti potravin inicioval vznik publikace, která se výstižně nazývá „GMO BEZ OBALU„. Publikace popisuje vývoj biotechnologií, škálu dostupných geneticky modifikovaných plodin v EU a ve světě a současně poukazuje na perspektivy i úskalí genetických modifikací. Text publikace je zpracován velmi čtivě a doplněn názornými obrázky, které pomohou čtenáři snadněji proniknout k jádru věci.
Publikace GMO BEZ OBALU je určena především středoškolským a vysokoškolským studentům a široké veřejnosti. Stáhnout si ji můžete na níže uvedeném odkazu.

Publikace „GMO BEZ OBALU“ (pdf, 1049 kB)

Informační centrum bezpečnosti potravin  rovněž  (zdarma)  publikaci v omezeném počtu  zasílá,  stačí  ji objednat na e-mailové adrese olaf.deutsch@mze.cz. Zájemci si mohou publikaci také osobně vyzvednout na Ministerstvu zemědělství (kontakt: Olaf Deutsch, tel.: 607 886 278).