Bezpečnost potravin

Národní zemědělské muzeum se účastní akce Do Prahy za pivem

Vydáno: 29. 10. 2014
Autor: MZe

Tisková zpráva MZe ze dne 27. 10. 2014.

Národní zemědělské muzeum Praha se stalo součástí kampaně Do Prahy za pivem. Účastníkům akce, mající za cíl ukázat Prahu jako centrum pivní gastronomie, nabízí možnost volného vstupu do expozic, jejichž součástí je i výstava O pivu – Z chmelnice až na náš stůl. Kampaň probíhá od 27. října do 30. listopadu 2014.

Historii pivovarnictví i proces výroby piva si mohou v Národním zemědělském muzeu prohlédnout turisté a Pražané, kteří se rozhodli zúčastnit se kampaně Do Prahy za pivem. Každý z účastníků obdrží tzv. Pivní kuponovou knížku, kterou může využít nejen ke sbírání výhod ve vybraných pražských pivnicích, ale i k návštěvě Národního zemědělského muzea zcela zdarma. K získání dvou volných vstupenek stačí předložit příslušný kupon.

„Pro muzeum je účast na takové akci přínosem. V našich výstavních prostorách jsme před několika měsíci ve spolupráci s pivovarem Budějovický Budvar otevřeli unikátní výstavu O pivu. Návštěvníci zde mohou vidět například originály cechovních uniforem a další vzácné exponáty, související s výrobou českého národního nápoje. Lidé, které zaujala kampaň Do Prahy za pivem, by tuto výstavu neměli propásnout,“ říká generální ředitel Národního zemědělského muzea Praha Milan Půček.

Podle pořadatelů z agentury Prague City Tourism má akce zpopularizovat Prahu jako centrum pivní gastronomie. Účastníci mohou využít především akční ceny ubytování, pivního průvodce po vybraných restauracích se spoustou užitečných informací o různých pivních stylech a především pivní kuponovou knížku, jejíž součástí je i poukaz na dvě volné vstupenky do Národního zemědělského muzea.

V případě zájmu o další informace kontaktujte pracovníka oddělení prezentace a komunikace NZM Praha Petra Maška na tel. +420 720 306 476 nebo e-mailem na petr.masek@nzm.cz

Zdroj: MZe