Bezpečnost potravin

MZe vyhlásilo výtvarnou soutěž pro děti ze ZŠ

Vydáno: 7. 4. 2014
Autor: MZe

Tisková zpráva Ministerstva zemědělství ze dne 4. 4. 2014.

Děti z přípravných, prvních, druhých a třetích tříd základních škol se mohou se svými výtvarnými pracemi zúčastnit soutěže Ministerstva zemědělství „Víš, co jíš? Zdravě a s chutí“. Autoři nejlepších děl vyhrají horské kolo, koloběžku nebo sportovní náčiní. Připravené jsou i odměny pro jejich třídy. Soutěž začíná 4. dubna, uzávěrka je 15. května 2014.

Tématem soutěže „Víš, co jíš? Zdravě a s chutí“, kterou vyhlásilo Ministerstvo zemědělství, je výtvarné znázornění zdravých a chutných potravin, jak si je představují děti.

„Cílem naší soutěže je, aby se i malé děti začaly zajímat o zdravé potraviny, protože už v raném věku se vytvářejí stravovací návyky, které můžou ovlivnit celý jejich život,“uvedl ministr zemědělství Marian Jurečka.

Soutěží pouze jednotlivci, práce žáků se posílají souhrnně za celou třídu. Každý žák se může zúčastnit jednou kresbou nebo malbou. Odměnu získají ale i třídy výherců, Ministerstvo zemědělství pro ně totiž v prostorách jejich škol uspořádá pořad se zábavnou výukou o zdravém životním stylu.

Výtvarná díla posílejte na adresu Ministerstvo zemědělství, Odbor komunikace, Těšnov 17, 110 00 Praha 1, heslo SOUTĚŽ. Výsledky zveřejní Ministerstvo zemědělství 1. června na portálu eAgri na www.bezpecnostpotravin.cz a www.viscojis.cz.

Bližší informace a pravidla najdete na http://eagri.cz/public/web/mze/potraviny/detska-soutez.

Hynek Jordán
ředitel Odboru komunikace MZe

 

Zdroj: Ministerstvo zemědělství