Bezpečnost potravin

MZe ocenilo značkou kvality KLASA devět tuzemských výrobců

Vydáno: 27. 2. 2014
Autor: SZIF

Tisková zpráva SZIF ze dne 26. 2. 2014.

Brno, 26. 2. 2014: Certifikáty KLASA dnes předala devíti výrobcům na sedmnáct nově oceněných výrobků náměstkyně ministra zemědělství Jaroslava Beneš Špalková a ředitel Státního zemědělského intervenčního fondu Martin Šebestyán v rámci 29. Mezinárodního potravinářského veletrhu SALIMA v Brně. Značkou kvality KLASA se v současné době může pyšnit celkem 1 201 výrobků od 234 výrobců.

Nově oceněnými výrobky jsou:

Keřkovské rohlíčky
výrobce: AGRICO Bohemia s.r.o.

Oceněné Keřkovské rohlíčky jsou brambory konzumní pozdní – varného typu A, které jsou určeny zejména na výrobu bramborových salátů.
Založení společnosti AGRICO Bohemia s.r.o. sahá do roku 1999. Jejím původním posláním byl import a prodej sadeb brambor. Firma se postupně stala významným obchodníkem s konzumními a průmyslovými bramborami na českém i zahraničím trhu. Má vlastní moderní balicí zařízení, kde balí cca 20 tisíc tun brambor pro maloobchodní trh.

Crispins Kukuřičná BIO tyčka, Crispins Jemně solená BIO tyčka žitná, Crispins Pizza křupavá tyčka, Crispins Sýrová křupavá tyčka
výrobce: EXTRUDO Bečice s.r.o.

Mezi KLASA výrobky se nově zařadily Crispins tyčky. V BIO kvalitě společnost vyrábí nově oceněné Crispins Kukuřičnou BIO tyčku a Crispins Jemně solenou BIO tyčku žitnou. Značku KLASA získaly také ochucené varianty tyček.
Společnost se věnuje především zdravé výživě. V současné době se zaměřuje zejména na segment bezlepkových potravin. Všechny výrobky jsou vyrobeny podle vlastních receptur s důrazem na optimální nutriční složení, vztažené ke speciálním dietním potřebám spotřebitelů.

POLIČAN MAKOVEC
výrobce: MAKOVEC a.s.

POLIČAN MAKOVEC je trvanlivý fermentovaný salám. Vyznačuje se řádně vyzrálou masovou chutí s uzeným aroma.
Firma je ryze českou řeznicko-uzenářskou společností, která vychází z rodinné tradice z první poloviny 19. století. Maso a masné výrobky vysoké kvality nabízí v síti vlastních prodejen v České republice i na Slovensku.

Hoštické párky
výrobce: MASO UZENINY PÍSEK, a.s.

Své portfolio oceněných výrobků tato společnost rozšířila o novinku Hoštické párky. Tento produkt je při skusu plný šťávy a masové chuti s jemným kořením. V roce 2013 získal ocenění „Dětská chuťovka“.
Novodobá historie společnosti se píše od roku 1993 a v současné době patří mezi největší producenty masa a masných výrobků. Výrobky této písecké společnosti vychází z tradičních receptur. Dříve tato společnost vystupovala na trhu pod značkou ZŘUD-MASOKOMBINÁT PÍSEK CZ.

Český med květový, Český med květový lesní
výrobce: MEDOKOMERC s.r.o.

Ocenění KLASA získala společnost MEDOKOMERC na Český med květový a Český med květový lesní. Medy jsou vykupovány přímo od včelařů a med je vybrán tak, aby splňoval náročné požadavky na jakost.
Společnost vznikla v roce 1992. Původními majiteli byli velkovčelaři, kteří už před rokem 1989 měli více jak 200 včelstev. Současní majitelé jsou jejich rodinní příslušníci. Odbytovým trhem vedle České republiky jsou státy z EU jako např. Portugalsko, Francie, Polsko nebo Slovensko.

Zelené fazolky v anglické slanině
výrobce: MG servis s.r.o.

Mezi speciality této společnosti se řadí nově oceněný výrobek Zelené fazolky v anglické slanině. Výrobek je vhodné podávat například k hovězím steakům nebo dalším druhům masa.
Firma MG servis s.r.o. byla založena v dubnu roku 2005. Společnost se zabývá výrobou hluboce mražených hotových výrobků a polotovarů pod značkou Jerry´s food products a zaměřuje se hlavně na ručně vyrobené potravinářské výrobky.

Jaternice, Vídeňské párky se sýrem, Klobása s nivou, Moravské uzené maso
výrobce: M.U.S.P., a.s.

Společnost se může nově pyšnit oceněním KLASA pro čtyři výrobky. Prvním oceněným výrobkem jsou Jaternice, které jsou vyrobeny podle původní receptury a jsou ručně špejlované. Dále Klobása s nivou, jenž je novinkou společnosti. A v neposlední řadě Vídeňské párky se sýrem, které jsou naráženy do přírodního skopového střeva a Moravské uzené maso.
Jedná se o specializovanou síť maloobchodních prodejen se značkou Zeman maso – uzeniny. V současné době provozuje cca 100 prodejen v České republice. Dalšími částmi společnosti jsou: vlastní jatka v Plzni, expediční sklad v Dýšiné u Plzně a především vlastní výrobní závod v Zábřehu na Moravě, kde jsou vyráběny uzeniny a vybrané druhy lahůdek především pro vlastní prodejny.

Croissant nugát, Croissant nugát s tmavou polevou
výrobce: Pekárny a cukrárny Náchod, a.s.

Mezi nově oceněné výrobky se v únoru zařadily Croissant nugát a Croissant nugát s tmavou polevou. Tyto produkty jsou jedinečné svojí technologickou přípravou a společnost je jediným výrobcem ve střední Evropě. Produkty kynou na bázi přírodního, pšeničného kvásku, které si firma vyrábí podle starého, italského patentu od firmy Lucchini.
Společnost byla založena v roce 1992 a je tvořena třemi výrobními provozy Trutnov, Běloves a Broumov. Pekárny a cukrárny Náchod a.s. působí na českém trhu již více než dvě desetiletí.

Cibule ze Všestar
výrobce: VITAL Czech s.r.o.

Oceněná cibule, jejímž pěstitelem je mateřská společnost Zemědělské družstvo Všestary, je pěstována ve vysoce úrodných půdách v povodí Labe. Je unikátní vysokou hodnotou železa a vitamínů.
Specializací této firmy je nákup, skladování, třídění, balení a prodej cibule pro koncové zákazníky. Dodavateli jsou pěstitelé jak z České republiky, tak i z Evropy. Kromě běžné žluté cibule nabízí výrobce VITAL Czech s.r.o. i cibuli červenou nebo cibuli v biokvalitě.

Návštěvníci veletrhu SALIMA mohou ochutnat a zakoupit produkty se značkou KLASA přímo na brněnském výstavišti, a to v pavilonu A1 na stánku KLASA. Na ploše 264 m2 probíhá prezentace 25 oceněných výrobců: ALIKA a.s.; Amylon a.s.; Bohemia Apple, družstvo; Bonavita, spol. s r.o.; BONECO, a.s.; Cukrovar Vrbátky a.s.; EUROBI spol. s r.o.; EXTRUDO Bečice s.r.o.; Hanácká kyselka s.r.o.; Ing. Bohumil Kratochvíl-IBK Trade; KAND s.r.o.; LINEA NIVNICE, a.s.; MASO UZENINY PÍSEK, a.s.; Mlékárna Hlinsko, a.s.; Mlékárna Valašské Meziříčí spol. s r.o.; Natura a.s.; POLABSKÉ MLÉKÁRNY, a.s.; PT servis konzervárna spol. s r. o.; STOCK Plzeň-Božkov s.r.o.; SVOBODA – výroba domácích knedlíků s.r.o.; TOKO AGRI a.s.; VÁHALA a spol. s r.o. výroba a prodej masných a lahůdkářských výrobků; Včelpo spol. s r.o.; ZÁRUBA FOOD a.s.; Zelenka s.r.o.

PDF verze ke stažení

Zdroj:  SZIF